Yavuz Çetin’in “Bul Beni” Klibi Yayında!

20 yıl önce aramızdan ayrılan, Türkiye’nin en ünlü gitar virtüözlerinden Yavuz Çetin, hazırladığı son albümü Satılıkta yer alan Bul Beni parçasının klibiyle yeniden müzikseverlerle buluşuyor.

Söz, müzik ve düzenlemesi Yavuz Çetin’e ait parçanın animasyon klibinin yönetmenliğini Kamil Şirin üstlendi. Çetin’in, animasyon görüntülerinden oluşan klibi vefat yıldönümünün 20.yılında MEYPOM YouTube kanalında yayında!

Yavuz Çetin, yaşamı boyunca 1960’lı ve 1970’li yılların rock-blues müziklerinden etkilendi. Yaptığı beste ve söz çalışmalarına Rock ve Blues müziğinin ruhunu yansıttı.1990 yılında İstanbul’da müzisyen dostları Batu Mutlugil, Zafer Şanlı ve Kerim Çaplı ile cover grubu olarak tanınan Blue Blues Band’i kurdu. Birçok sanatçının albüm kayıtlarına da gitarıyla imzasını attı. Kıraç’ın “Deli Düş” ve “Bir Garip Aşk Bestesi”, Göksel’in “Sabır” adli şarkısı en bilinenleridir. Göksel’in “Sabır” şarkısındaki talkbox performansının Türkiye’de bir ilk olması, ona “Talkbox Kullanan İlk Gitarist” ünvanını kazandırdı. 1996 yılının ortalarında MFÖ grubuyla çalışmaya başladı. Sinan Çetin’in yönettiği “Propaganda” filminde kullanılan, Erkan Oğur’un perdesiz gitar performansının da yer aldığı “Dünya” isimli enstrümantal şarkısı dikkat çekti. 1997 yılında “İlk” adlı ilk albümü, 2001 yılında, tüm söz, müzik ve düzenlemelerin kendisine ait olduğu “Satılık” adlı ikinci albümü yayınlandı.

Yavuz Çetin’in vefatının 20.yılında Bul Beni klibi yayında! Satılık albümü tüm dijital platformlarda!

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

İdris Koçoğlu’ndan Yeni Single: “Son Kez”

İdris Koçoğlu yeni single çalışması ‘Son Kez‘i yayınladı. Ben İdris Koçoğlu, Türkçe Rock müziğin yaratıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: