Yavuz Çetin ve Kerim Çaplı Belgeselinin Fragmanı Yayınlandı!

Ülkemizin gelmiş geçmiş en iyi iki müzisyeni Yavuz Çetin ve Kerim Çaplı‘yı anlatan ‘Blue’ adlı belgeselin fragmanı yayınlandı.

Türk Rock müziği için önem taşıyan iki ismin yolları Yavuz Çetin, Zafer Şanlı ve Batu Mutlugil‘in 1991 yılında kurduğu Blue Blues Band‘ta kesişmişti.

Kerim Çaplı‘nın baterist, Sunay Özgür‘ün bas gitarda yer aldığı Blue Blues Band, Yavuz Çetin‘i kaybettiğimiz yıla denk gelene kadar geride özlemle anılan konserler bırakırken, grup albüm düşüncesini ne yazık ki hiçbir zaman hayata geçirememişti.

Ekran Alıntısı 300x177 - Yavuz Çetin ve Kerim Çaplı Belgeselinin Fragmanı Yayınlandı!

Şimdi ise biz rock müzik dinleyicilerini ilgilendiren önemli noktaya değinelim;

Blue’nun Beyaz Perdede gösterilmesi için yardıma ihtiyaç var.

Yapımcılığını Suzan Güverte, yönetmenliğini ise Sertan Ünver‘in yaptığı belgesel için, bakanlıktan alınan destekle bir çok değerli müzisyenle röportaj yapılmış.

Eğer biz rock dinleyicileri, Yavuz Çetin‘i ve Kerim Çaplı‘yı sevenler çekimleri sona eren belgeseli beyazperdede izlemek istiyorsak, Blue Blues Band’ın coverladığı şarkıların telif hakkının satın alınması, sinemaya uygun ses tasarımının yapılması, ya da dijital baskı almak gibi çekim sonrası süreçler için maddi desteğe ihtiyaç duyan belgesel ekibine buradan destek olabiliriz.

Blue Belgeseli ile ilgili yayınlanan teaser videoları aşağıdan izleyebilirsiniz.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: