Yasemin Mori’den “Kırmızı Lavlar”

Çağın buhranına sövgü, kıyamete övgü niteliğindeki yeni teklisi ile Yasemin Mori yıldız tozlarından yeniden doğana dek beraberiz diyor.

Prodüktörlüğünü Serhat Şensesli’nin üstlendiği ‘Kırmızı Lavlar’ın sözleri Yasemin Mori’ye, müziği Yasemin Mori ve Serhat Şensesli’ye, düzenlemesi yine Serhat Şensesli’ye ait. Yönetmenliğini Irmak Altıner’in üstlendiği  ‘Kırmızı Lavlar’ Groove Records etiketiyle tüm dijital platformlarda dinleyicinin beğenisine sunuldu.

2008 yılında yayınladığı büyük ses getiren “Hayvanlar” albümü ile Yasemin Mori, yıllar geçse de müzikseverlerin dinleme listelerinde favorilerinden olmaya devam etti. Bu albüm ile geniş bir dinleyici kitlesine ulaşan sanatçı, Yasemin Mori, 2012 yılında merakla beklenen ikinci albümü “Deli Bando”yu yayınladı. 10 şarkıdan oluşan üçüncü albümü “Finnari Kakaraska”yı 2015 yılında piyasaya çıkardı. 3 yıl aradan sonra İspanyolcada sözünü sakınmayan kadınlar için kullanılan bir hitap şekli olan “Estrella” adındaki 9 şarkılık albümünü yayınladı.

2020 yılında söz ve müziği kendisine ait olan zıtlıkların bir aradalığı ile sunduğu “Rampa Stampa” ve insan ruhunun özgürlüğünü savunduğu “Beni Bana Bırak” single’larını dinleyici ile buluşturdu.

Son olarak 2021 yılında içinde flamenko ritmlerini barındıran 6/8’lik rock ballad’ı “Maviye”yi yayınladı.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Sis Yeni Albümünü Yayınladı: “Nef’es”

Türkiye’de Doom Metal’in köklü gruplarından Sis yeni çalışması “Nef’es” ile dinleyicisinin karşısına çıktı. 15 Eylül …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: