Yaşadığımız Topraklarda Eller Havaya Albüm Yapma Şansımız Yoktu!

Yarım asıra yakın geçmişiyle Türk rock tarihinin en köklü topluluklarından Kurtalan Ekspres‘in son stüdyo albümü olma özelliği taşıyan “Sessiz Çığlık” dinleyiciyle buluştu.

Barış Manço‘nun vefatından bu yana Kurtalan Ekspres‘in ilk beste albümü olan çalışma “kadına şiddet” ve “çocuk istismarları” sorunu başta olmak üzere, sosyal içerikli mesajlarıyla dikkat çekiyor.

Şevval Sam ve Özge Fışkın sürprizi!

Albümde aynı zamanda iki özel düet de yer aldı. Kadın cinayetleri ve hayatları çalınmış kız çocuklarına ithafen albüme de adını veren Sessiz Çığlık‘ı Şevval Sam, tüm canlıların özgürlüğünü savunan bir beste olan ‘Özgürlük‘ şarkısını ise ‘Özge Fışkın‘ seslendirdi.

Albümün bir diğer sürprizi ise; 2009 yılında kaybettiğimiz Kurtalan Ekspres‘in unutulmaz gitaristi Bahadır Akkuzu ile birlikte besteledikleri ve bugüne dek hiçbir yerde yayınlanmayan, küresel ısınmanın dünyamıza getirebileceği felaketlere karşı gençleri uyarmak maksadıyla yapıldı.

Barış Manço‘nun 20.ölüm yıl dönümünde yayınlanan albüm aynı zamanda grubun 46’ıncı; Ahmet Güvenç‘in ise 50’nci sanat yılında dinleyicilerle buluştu.

Albümün ilk klibi, grubun Şevval Sam ile seslendirdiği, kadın cinayetleri ve hayatları çalınmış kız çocuklarına ithafen albüme de adını veren Sessiz Çığlık‘a geldi.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

52 Hertz Yeni Teklisini Yayınladı: “Unholy Religion”

52 Hertz, yayınlanması 2024 yılına ertelenen ilk albümlerinden bir tekli daha yayınladı. Ankara’nın Polatlı ilçesinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: