Whisky’nin Mayıs’ta Yayınlanacak “Ateş Suyu 2.0” Plağıyla İlgili Detaylar Belli Oldu!

1979’da kurulan WHISKY ülkemizin bandrol taşıyan ilk Türkçe sözlü Hard Rock albümü “Babaanne”yi, stüdyoda kaydedilen ilk “unplugged” akustik Rock albümü “Dünyanın Kapısı”nı ve Hard’n’Heavy tarzındaki ilk “re-recorded best of” albümü “Best Of WHISKY”yi yaratan gruptur.

Şimdi de ülkemizin ilk “re-recorded” tüm albümü “Ateş Suyu 2.0” ile diskografisine bir çivi daha çakmak üzere ve aslında bu albüm dünya üzerinde de bir ilk kategorisine giriyor, çünkü dünyada  yapay kalp taşıyan ilk Rock solisti olan Serdar Çokuslu tarafından seslendirildi.

WHISKY’nin 1993 tarihinde yayınlanan ikinci albümü “Ateş Suyu” içinde “Binnaz”, “Cadı”, “Cumartesi”, “Yalnız Seninle” gibi sevilen şarkıları barındırıyordu. 90’lı yılların başlarında genç olanların hatırlayacakları gibi bu şarkılar o dönemde TV’lerde çok sık yayınlanıyordu ve belki de ülkemizde yeni palazlanan özel TV’lerde ve kanal sayısı çoğalan TRT’de Türkçe sözlü Hard’n Heavy’yi en çok icra eden grup WHISKY oldu. Yıllardır yeni baskısı yapılamayan ve dijital platformlarda yer almayan “Ateş Suyu” albümü henüz CD tüketiminin yaygınlaşmadığı bir dönemde sadece kaset olarak basılmıştı. Plak formatındaki kısıtlayıcı süre göz önüne alınarak yeniden düzenlenen ve kaydedilen içerik “Ateş Suyu 2.0” adı altında 500 adet elle numaralandırılmış plak olarak basılıyor.

Grubun ilk LP’si olacak bu çalışma uzun bir süreçte kaydedildi ve Eser Taşkıran tarafından özenle mikslendi. Albümde klasik kadroyu oluşturan elemanlar Serdar Çokuslu (gitar ve vokal), Arif Deniztoker (gitar), Çağatay Ateş (bas), Alpay Şalt (davul) ve dönem dönem grubun kadrosunda bulunmuş olan Taner Keleş (gitar) yer alıyor. Orjinal 1993 albümü bürokratik sorunlar giderildiğinde bir gün tekrar basılabilir düşüncesiyle farklı bir kapakla çıkacak “Ateş Suyu 2.0”ın sanatsal konsepti Alpay Şalt’a, grafik tasarım ve uygulaması da Black Metal ‘in ülkemizdeki en tanınan temsilcisi olan Moribund Oblivion ve Groza gruplarının kurucusu Bahadır Uludağlar’a ait.

Yurtiçi ve yurtdışı dağıtımı Mega Müzik tarafından yapılacak olan plak mayıs ayı başında seçkin müzik marketlerden ve Kadıköy İstanbul Piano’dan temin edilebilecek. Yapımcı İstanbul Piano’nun web sitesi www.muzikdukkani.net üzerinden satın alınan LP ‘lerin yanında stoklar elverdiği ölçüde Aptülika ‘nın çizdiği WHISKY 40. Yıl tişörtü de gönderilecek. Bu özel kampanyadan faydalanmak isteyenler siparişlerini info@muzikdukkani.net adresine isim, adres, telefon, beden ve varsa 010-500 arasındaki LP numarası bilgilerini e-posta atarak verebilir. Bir e-posta adresinden sadece bir sipariş verilebilecektir. 

whisky vinyl 2 - Whisky'nin Mayıs'ta Yayınlanacak "Ateş Suyu 2.0" Plağıyla İlgili Detaylar Belli Oldu!

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Deli Gömleği’nin Veda Şarkısı: “Hoşçakal”

Bu sene 25. yılını kutlayan ve 1999’dan bu yana Türkçe rock dünyasında kendine özgü karakterini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: