Volkan İncüvez Quartet, Albüm Müjdesini “Köprü Ortasında” ile Duyurdu!

Volkan İncüvez Quartet, albüm müjdesini “Lin Records” etiketi ile yayınlanan “Köprü Ortasında” isimli single çalışması ile duyurdu.

Anonim bir beste olan parça, Volkan İncüvez’in aranjmanı ile dinleyiciyi duygular denizinde bir yolculuğa çıkarıyor.

Anadolu’daki ritmik ve melodik yapıları; doğaçlama sololar, taksimler, makamsal armonizasyonlar ile quartet müziğine uyarlayan Volkan İncüvez Quartet, 7 Şubat’ta yayınlanacak olan “Live Session I” isimli albümün duyurusunu “Köprü Ortasında” isimli parça ile yaptı.

Grup, bu 12 dakikalık parça ile geleneksel kalıpları, özünü muhafaza ederek ustalıkla modernize ediyor. Söz ve müziğin özgün dansına tanıklık eden parça, türler arasındaki geçişi ustalıkla sunuyor.

Gitar ve vokallerde Volkan İncüvez, bas gitarda Samet Tulça, tuşlu ve elektroniklerde Orhun Canca, davulda Fırat Şık’tan oluşan Volkan İncüvez Quartet, tarihi halk ezgilerini ve kendi bestelerini yorumlarken dinleyiciye elektronik tınılar ile modern müzik öğelerinin, makamsal kökler ile kesişiminde özgün bir deneyim sunuyor.

Kayıt ve mix’i Ozan Öner’e, kayıt asistanlığı Berat İşçioğlu’na, mastering’i Barış Büyük’e ait olan albümün kayıtları Pür Müzik Recording Studio’da gerçekleşti.

VOLKAN İNCÜVEZ KİMDİR?

 Volkan İncüvez, geleneksel ve makamsal müziği ney, vokal, çağlama, perdesiz ve elektrik gitar gibi enstrümanlarla icra ederken her projesinde farklı bir müzikal derinliğe uzanan modern dokular yaratıyor. İlk albümü Kün (2019), bir uzay- zaman yolculuğunu, nefesin ney içindeki yolculuğu ile tasvir ediyorken, ilk çok sesli konsept ney albümü olarak da karşımıza çıkıyor ve dinleyenlere astrofizik ile tasavvufun kesişiminde sıradışı bir deneyim yaşatıyor. İkinci solo albümü Mahal (2019) ise yüzünü öze dönmüş bir Klasik Türk Müziği icrasına öykünüyor. 20’nci yüzyılın geleneksel tavırdan götürdüklerini bir kenara bırakıp çok daha sade bir üslup benimsiyor. Ney ve klasik perdesiz gitar ile icra edilen repertuvar, Sultan 3. Selim’den (d. 1761) Gevheri Sultan Fatma Osmanoğlu’na (d. 1904) kadar uzanıyor. İncüvez aynı zamanda Hepyek, Derun, Debdebe, Ebren Trio, Kırkbinsinek, Gözyaşı Çetesi gibi gruplar ve solo projelerinde icra ve üretime devam ederken, bu defa kendi beste ve düzenlemelerinden oluşan ”Volkan İncüvez Quartet” olarak Lin Records etiketi ile yayımlanacak olan ”Live Session I ” albümü öncesi “Köprü Ortasında” ile karşımıza çıkıyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: