Veys Çolak ve Akın Eldes İş Birliği: “Yan”

Alternatif pop ağırlıklı işleriyle tanıdığımız Veys Çolak, final solosuna ülkemizin değerli gitar virtüözlerinden Akın Eldes‘in de eşlik ettiği Yan adlı yeni teklisini BBI Music Co. etiketiyle yayınladı.

Veys Çolak, yıllar süren sahne ve stüdyo kayıt gitaristliğinin ardından son yıllarda sözü, müziği ve düzenlemesi kendine ait olan şarkılarını yayınlamaya devam ediyor. Bugüne kadar Melek Mosso, Eda Baba, Ceren Gündoğdu, Elçin Orçun, Melisa Karakurt gibi birçok müzisyenlenle düet çalışmalarının da bulunduğu toplam 23 şarkı yayınladı. Üretken müzisyen, 2021’in sonunda yayınlamayı planladığı 8 şarkılık ilk albümünün öncesindeki son teklilerini paylaşıyor.

Veys Çolak’ın bugüne kadar paylaştığı alternatif pop ağırlıklı diğer şarkılarına nazaran daha gitarist yanını hissettirerek yazdığı Türkçe rock sound’una sahip bir şarkının final solosunda ise ülkemizin değerli gitar virtüözlerinden Akın Eldes imzası bulunuyor. Ayrıca şarkıdaki Tuva Throat Singing’i de doğu mistisizmine ve melodilerine ilgisi sebebiyle yine Veys Çolak imzasını görüyoruz.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Alper Kayman’dan Yeni Şarkı: “Eyvallah”

Necati ve Saykolar‘ın elektro gitaristi, aynı zamanda Rockistasyonu.com yazarımız Alper Kayman, “Eyvallah” adını verdiği yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: