Vera’dan Hikayede Yeni Perde: Kir Pas

Geçtiğimiz yıllarda Mutluluk Reklamı, Saklanır Nisan ve Sokaklar gibi pek çok güçlü şarkıyı dinleyicileriyle buluşturan, Deniz Kabukları ve Sonsuza Kadar ile Türkçe Rock listelerinde ilk sıraya yükselen Vera, 2021’de başlayan 5 parçalık hikayesine kaldığı yerden devam ediyor. Serinin yeni parçası Kir pas, Doğan Müzik Yapım etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında.

Nakaratında Barış Bıçakçı romanı “Bizim Büyük Çaresizliğimiz”den ilham alan, Ezginin Günlüğü ve Sakin’e de selam veren Kir pas, beş bölümlük konsept serinin üçüncü parçası. Karamsar sözler, indie gitarlar ve R&B ritmlerinin bir araya geldiği parçanın kayıtları grubun ev stüdyosunda tamamlandı, piyano kayıtlarında Vera’ya Londra’da yaşayan Türk piyanist Onur Pastel eşlik etti.

Kir pas ile eş zamanlı yayınlanan klibin yönetmenliğini ise serinin ilk iki parçasında da grup ile çalışan, fotoğraf sanatçısı Çağla Çağlar yaptı.

Vera, Kir pas’ın hemen ardından 9 Mart akşamı Zorlu PSM %100 Studio sahnesinde dinleyicileriyle buluşacak. Pandemi dolayısıyla iki yıldır İstanbul sahnelerinden uzak kalan grup, yepyeni sahne şovuyla Zorlu PSM’nin sevilen serisi “Lokalize” kapsamında hayranlarıyla buluşmak için gün sayıyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: