Velev Ki, “En Baştan Başlat” İle Tekrar Hayranlarının Karşısında!

2018 yılında kurulan ve 2019 yılında grubun kendi ismiyle aynı adı taşıyan ilk stüdyo albümleri olan “Velev Ki” ile dinleyicileriyle buluşan ekip, modern metalcore soundlarındaki yeni şarkısı “En Baştan Başlat” ile tekrar hayranlarının karşısına çıkıyor.

Velev Ki, 2019 yılında çıkış yaptığı “Velev Ki” isimli 7 şarkıdan oluşan albümlerini dinleyicilerine sunduktan sonra, pandemi sürecinden dolayı üretmeye devam ederek “En Baştan Başlat” şarkılarını sevenleriyle paylaştı.

Grubun kurucu üyelerinden olan Ali Yasavul’un (gitar) 2019 yılında vefat eden kuzeni Doğa Kaygısız adına yazıp besteledikleri şarkı, modern metalcore müziğinin çeşitli tınılarını bünyesinde bulundurmasıyla dikkat çekiyor.

Doğa Kaygısız’ın da ölüm yıldönümü olan 25 Temmuz 2020 tarihinde BALYOZ etiketiyle dijital mecralarda yerini alacak şarkının sözleri, grubun ayrıca bas gitar ve vokallerini üstlenen Ilgaz Zabunoğlu, bestesi ise Ali Yasavul (gitar) tarafından yazılmıştır. 2020 yılında grup içinde de değişikliklere giden Velev Ki; ana vokalde Batuhan Günerhan, vocal ve bas gitarda Ilgaz Zabunoğlu, gitarlarda Ali Yasavul, hem gitar hem de aranjelerde Mustafa İleri ve davullarda Ata Çetin ile devam etme kararı almıştır. Şarkının kayıtları ise grubun yenilenme sürecinden sonra alınmıştır.

Velev Ki, ilk albümlerinde benimsedikleri rap kültürü ve metal müziğin birleşiminden oluşan Nu-Metal tarzlarından kreatif anlamda bir değişikliğe giderek Modern Metalcore müziğe geçiş yapmalarını; “Daha fazla yaratıcılığa özen göstererek, kendini tekrarlayan işlerin dışında ve kendimizi daha yakın hissettiğimiz, bizi daha fazla besleyeceğine inandığımız tarzlarda devam etmek istiyoruz. Kendimizi ve müziğimizi devamlı geliştirme çabası içerisinde olmak istiyoruz.” sözleriyle tanımlıyorlar.

Hakkında Tamer Uz

Tamer Uz
Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Pr. ve Tasarım Ajansı Kurucu

Diğer Haberler

Deniz Demiröz Yeni Single Albümünün Klip Çalışmasını Yayınladı: Aşk Uğruna

Bulutsuzluk Özlemi‘nin başarılı gitaristi ve solo çalışmalarıyla son dönemin en üretken isimlerinden Deniz Demiröz, yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir