Ve Beklenen Gün Geldi: ‘Pentagram Akustik’ Albümü Yayınlandı!

Dile kolay 30 yılı deviren, hafızalardan silinmeyen eserlere imza atan ve bu süre içinde bir çok müzisyeni çatısı altında toplayan, ülkemizin heavy metal devi Pentagram‘ın merakla beklenen ‘Akustik‘ albümü dinleyiciyle buluştu.

Ve zamanında bu kadroda yer alan önemli isimlerin yolları ‘Pentagram Akustik‘ albümünde kesişti.Albümde Pentagram‘a, efsane isimler Murat İlkan, Ogün Sanlısoy ve Demir Demirkan‘ın yanı sıra Kerem Özyeğen, Ozan Tügen, Şebnem Ferah ve İskender Paydaş gibi değerli isimler eşlik etti.

Yırtıcı vokalleriyle Pentagram tarihinde iz bırakan Ogün Sanlısoy, her daim favori şarkılar arasında yer alan ‘Fly Forever‘, ‘Anatoila, Unspoken, Bir albümlerinde Pentagram‘ın sesi olan Murat İlkan, ‘For The One Unchanging‘ ve ‘In Esir Like an Eagle‘ şarkılarını yorumladı.

Demir Demirkan da Pentagram‘a bu kez akustik gitarıyla eşlik etti.

16716200 10150774257604975 4048956899266477246 o 300x111 - Ve Beklenen Gün Geldi: 'Pentagram Akustik' Albümü Yayınlandı!

Grubun şuanki vokali Gökalp Ergen, ‘Geçmişin Yükü‘, ‘Uzakta‘ ve ‘Apokalips‘ şarkılarını seslendirdi.

Aynı zamanda Gökalp Ergen ve Murat İlkanGive Me Something To Kill The Pain‘de unutulmaz düete imza attı.

Pentagram‘la özdeşleşen Aşık Veysel eseri ‘Uzun İnce Bir Yoldayım‘ ve grubun en bilinen şarkılarından ‘Sonsuz‘, Gökalp Ergen, Murat İlkan ve Ogün Sanlısoy‘un birlikte yorumuyla albümün dikkat çeken şarkıları arasında.

Albüme anlam katan bir diğer sürpriz de Şebnem Ferah‘ın ‘Anatolia‘ şarkısına kendine has yorumuyla yeni bir boyut katması…

Albüm bugün itibariyle dijital platformlarda ve müzik market’lerde yerini aldı.

       iTunes - Ve Beklenen Gün Geldi: 'Pentagram Akustik' Albümü Yayınlandı!  Spotify - Ve Beklenen Gün Geldi: 'Pentagram Akustik' Albümü Yayınlandı!  Deezer - Ve Beklenen Gün Geldi: 'Pentagram Akustik' Albümü Yayınlandı!  Türk Telekom Müzik - Ve Beklenen Gün Geldi: 'Pentagram Akustik' Albümü Yayınlandı! Fizy - Ve Beklenen Gün Geldi: 'Pentagram Akustik' Albümü Yayınlandı!

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: