Uzun Zamandır Çalmıyoruz ve İdil Ateş İş Birliğinden Yeni Tekli: Dolunay

İstanbullu indie rock grubu Uzun Zamandır Çalmıyoruz, İdil Ateş‘in de vokallerine eşlik ettiği yeni teklisi “Dolunay” ile karşımızda.

İlk olarak mayıs ayında yayınladığı “Dünya” parçasıyla başladığı uzay konseptli teklilerini ara vermeden paylaşmaya devam eden Uzun Zamandır Çalmıyoruz, bu sefer daha karanlık ve melankolik bir besteyle karşımızda!

Geçtiğimiz ay iki farklı versiyonuyla birlikte BBI Music Co. etiketiyle yayınladığı Yıldızlar parçasıyla yükselişe geçen ve dinleyici kitlesini hızla genişletmeye devam eden UZÇ; bu yıl paylaştığı “Gücüme Gidiyor” ve “Kayıp Galaksi” adlı iki teklisiyle dikkatleri çeken şarkıcı, şarkı yazarı İdil Ateş‘in de konuk vokal olarak yer aldığı Dolunay adlı yeni parçasını BBI Music Co. etiketiyle dijital platformlarda yayınladı.

Denizcan Özdemir ve Lütfican Umut‘un 2018 yılında kurduğu Uzun Zamandır Çalmıyoruz, 2020 yılında vokal olarak Giray Darga‘nın da gruba eklenmesiyle birlikte üretimlerini hızlandırarak dinleyicileriyle paylaşmaya devam ediyor. 

UZÇ, yeni teklisi Dolunay‘ı daha önce paylaştığı Dünya, Güneş, Yıldızlar parçalarıyla birlikte beş parçadan oluşan bir EP altında toplamaya hazırlanıyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Umut Kaya ‘Hicran’la Bahar Ayına Hızlı Bir Giriş Yaptı!

Alternatif sahnenin güçlü isimlerinden UMUT KAYA, yoğun geçecek yaz aylarını selamladığı yeni teklisi ‘Hicran’ Garaj …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: