Umut Kaya “Ağlarsın”da Duygu Karmaşasına Dokunuyor!

Türk rock sahnesinin yeni dönem güçlü üretken isimlerinden Umut Kaya, yeni teklisi ‘Ağlarsın’ı Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital dünyada yayımladı.

Şarkının söz, müzik ve düzenlemesi Umut Kaya imzasını taşıyor. Kayıt sürecini Soner Kırgız ile beraber yürüten Umut Kaya, mix ve mastering’de de Soner Kırgız ile çalıştı. Şarkının Lyric videosunu da yine Soner Kırgız hazırladı.

Hafiften ilk albümdeki Umut Kaya sound’una benzeyen ‘Ağlarsın’; basit ama hissiyatı yüksek bir ritm, az ama tamamlayıcı bir bas, üzerine de sürükleyici ve vurucu gitar rifflerine sahip.

Pandemi dönemi üretimlerinden olan şarkı; birbirlerini aslında tutkuyla seven ama çeşitli inatlaşmalar uğruna ayrılmaya karar verip, ayrılamayan bir çiftin duygu karmaşasını anlatıyor. Umut Kaya bu şarkıyla ilgili şöyle anlatıyor: ‘Genel olarak tanıdık bir durumdur, fazla tutkulu ilişkilerde zaman zaman aşk ve öfke birbirine karışır. Her ilişkide olması gereken; iki insanı birbirine daha sıkı bağlayan bir çelişkidir. Karşı tarafa sarfedilen sert sözler aslında bir nevi özeleştiridir. Taraflar bunun farkına varırsa hikaye sıcak bir yuvada, farkına varamazlarsa tek celselik bir davada biter :)’

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Sera Savaş’la “Gündüz Aşık Olmak”

Sera Savaş, albümün dördüncü şarkısıyla bizleri duygusal bir yolculuğa ve yüzleşmeye sürüklüyor.   Garaj Müzik etiketli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: