Ülkemizde Kurulan Blues Derneğiyle Tanışmaya Hazır Olun!

Ülkemizde uzun yıllardır varlığını sürdüren blues kültürünün desteklenmesi ve tanıtılması amacıyla geçtiğimiz günlerde kurulan Blues Derneği faaliyetlerine başladı.

Göksenin Tuncalı, Dinçer Tuğmaner, Gürkan Özbek, Batu Mutlugil, Ozan Yuvarlak, Burak Ocakçı, Eray Arbak ve Cem Ayar‘dan oluşan derneğin başkanlığını Göksenin Tuncalı, başkan yardımcılığını ise Dinçer Tuğmaner üstleniyor.

Blues Derneği; Müzisyenler ile müzikseverlerin birlikte örgütlenmesini ve etkileşmesini sağlayarak, blues müzik ile ilgili projelere fon, fikir ve iletişim desteği vererek, müzisyen jenerasyonları arasında köprü oluşturarak, kadınların blues müzikteki yerini güçlendirmeye yönelik çalışmalarda bulunarak hem ülkemiz müziğine hem de dünya müziğine anlamlı katkılar yapmayı hedefliyor.

Blues müzikle ilgilenen, dinleyen, aşina olmasa bile merak duyan herkes gerçekleştirilecek atölye, eğitim çalışması, seminer, yayın, festival ve konser faaliyetlerinden yararlanmak ve müziği paylaşmak üzere derneğe üye olabilecek.

Üyelik kayıtları 20 Mayıs Pazar günü Kadıköy Ağaç Ev’de 17:00’de gerçekleştirilecek etkinlik ile başlayacak.

İstanbul’dan üye olacak ve 20 Mayıs’taki etkinliğe katılabilecekler için:

Gerekli belgeler

1- Üyelik kayıt formu http://bluesdernegi.org/dosyalar/uye-kayit-formu.docx (linkteki formun doldurulup ıslak imzalı olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Çıktı alamayanlar için etkinlik günü stantlarda form bulunacak.
2- 2 adet vesikalık fotoğraf
3- Nüfus cüzdanı ya da ehliyetin arkalı önlü fotokopisi
4- Yıllık aidat tutarı: 60 TL

Yukarıdaki belgelerin herhangi birinde eksiklik olan başvuruları kabul edilmeyecek.

İstanbul dışından üye olacak veya 20 Mayıs etkinliğine katılamayacak olanlar için üyelik işlemleri duyurusu çok yakında yapılacak.

Blues Derneği‘ni facebook, twitter ve instagramdan @bluesdernegi adıyla takip edebilirsiniz.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

maNga’nın Yeni Albümü “Antroposen” 14 Aralık’ta Yayınlanacak!

Rock müziğin sevilen gruplarından maNga‘nın beşinci stüdyo albümü “Antroposen” 14 Aralık‘ta dinleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Grup, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: