Ufuk Sağın’dan Maxi Single: “To Live Forever”

Ufuk Sağın’ın “To Live Forever” isimli yeni çalışması, OnAir Sahne’den yayımlandı.

Maxi Single’da, “Times Change” ve “Smash & Burn & Scream” yeni şarkılar olarak yer alırken; geçtiğimiz aylarda single olarak yayınlanan ‘’Stranger’’ da yeniden yer alıyor.

Ufuk Sağın “To Live Forever”da yer alan şarkıların hikâyelerini şöyle özetliyor:

Stranger – İsmi ve sözlerinden de anlaşılacağı üzere bir dönem hayatımızdaki önemli insanların başka bir dönemde tamamen yabancılaşması ve bu durumda gözümüzün açılıp, bir şeyleri daha net görmemizi sağlaması üzerine yazdığım bir şarkı…

Times Change – Stranger ile aynı fikri barındıran bir şarkı. Sözlerinde bulunan bir cümle bütün şarkıyı anlatan bir niteliğe sahip: “Zamanlar her zaman değişir, biz de değişemez miyiz?”. Düşündüğümüzde hayatın her döneminde farklı insanlarız. Zaman değişiyor ve biz de buna ayak uydurmaya çalışıyoruz. Bazılarımız için değişmek ya da değişimi kabullenmek gerçekten zor. Bu şarkım; değişimi kabullenmiş ama hayata geçirip devam etmekte zorlanan bir gencin sözleri…

Smash & Burn & Scream – Bu şarkı içinde birçok konuda sitem ve özgür olma isteği bulunduruyor. Bu şarkıyı yazdığım dönem pandeminin en zor zamanlarıydı. Özellikle çalışamayan müzisyenler için. Virüsün müzik yoluyla bulaştığını dayatan ve müziği her şekilde yasaklamaya çalışan bir devletin kurallarına bağlı olarak yaşamak zorunda kaldığımızı anlatan ve artık buna karşı “Dur” dediğim bir şarkı. Şarkının sözleri sadece bununla alakalı değil; içinde aynı zamanda yeni dönemin müzik sektörü, ülkedeki baskın dinleyici kitlesi, pandeminin sonu gibi birçok konuyu da taşıyor.”

Genç müzisyen; “Şarkıların bendeki hikâyeleri böyle, son yorum ve hikâyeler ise Maxi Single’ımı dinleyenlerin” diyerek rock soundu eşliğinde müzikseverlerin de kendi hikâyelerini bulacaklarının altını çiziyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Deli Gömleği’nin Veda Şarkısı: “Hoşçakal”

Bu sene 25. yılını kutlayan ve 1999’dan bu yana Türkçe rock dünyasında kendine özgü karakterini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: