Türk Rock’ının Efsane Topluluğu Kurtalan Ekspres’ten Kadınlara Adanmış Bir Albüm: Sessiz Çığlık

Yarım asıra yakın geçmişiyle Türk rock tarihinin en köklü topluluklarından Kurtalan Ekspres‘in son stüdyo albümü olma özelliği taşıyan “Sessiz Çığlık” arşivlerdeki yerini alıyor.

Barış Manço‘nun vefatından bu yana Kurtalan Ekspres‘in ilk beste albümü olan çalışma “kadına şiddet” ve “çocuk istismarları” sorunu başta olmak üzere, sosyal içerikli mesajlarıyla dikkat çekiyor.

Şevval Sam ve Özge Fışkın sürprizi!

Albümde aynı zamanda iki özel düet de yer alıyor.Kadın cinayetleri ve hayatları çalınmış kız çocuklarına ithafen albüme de adını veren Sessiz Çığlık‘ı Şevval Sam, tüm canlıların özgürlüğünü savunan bir beste olan ‘Özgürlük‘ şarkısını ise ‘Özge Fışkın‘ seslendirdi.

Albümün bir diğer sürprizi ise; 2009 yılında kaybettiğimiz Kurtalan Ekspres‘in unutulmaz gitaristi Bahadır Akkuzu ile birlikte besteledikleri ve bugüne dek hiçbir yerde yayınlanmayan, küresel ısınmanın dünyamıza getirebileceği felaketlere karşı gençleri uyarmak maksadıyla yapıldı.

Barış Manço‘nun 20.ölüm yıl dönümünde yayınlanacak albüm aynı zamanda grubun 46’ıncı; Ahmet Güvenç‘in ise 50’nci sanat yılında dinleyicilerle buluşacak.

Ahmet Güvenç‘in hepimizin bastırmaya çalıştığı bir infialin öyküsü olarak tanımladığı Sessiz Çığlık, yolcularını yine katıksız, karşılıksız bir sevgiye davet ediyor.Kurtalan Ekspres, Mesneviden hareketle ayrılanları birleştirmeye, kırıkları onarmaya ve insanlar arasında köprü kurmaya geliyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: