Türk Gitarist Tolgahan Çoğulu da Ay’a Yolculuğa Hazır!

Ayarlanabilir mikrotonal gitarıyla tanınan gitarist Tolgahan Çoğulu, Japon iş adamı Yusaku Maezawa‘nın SpaceX‘in roketiyle Ay’ın yörüngesine yapacağı seyahatine katılacak sanatçılar arasında yer almak için kolları sıvadı ve bu sebeple bir video yayınladı.

Çoğulu yaptığı açıklamada, Japon işadamı’nın tüm masraflarını şahsen karşılayacağı seyahatte kendisine eşlik etmesi için 6 veya 8 sanatçıyı davet edeceğini duyurmasıyla büyük heyecan yaşadığını belirtti.

Dearmoon (Sevgili Ay)‘ adıyla 2023 yılında gerçekleşecek yolculukta kendi tasarlamış olduğu ayarlanabilir mikrotonal gitarla katılmayı istediğini belirten Çoğulu, uzay mekiğinde de müzik yapabileceğini ve ‘ayarlanabilir mikrotonal gitar‘ tasarımıyla evrenin ve doğanın seslerini kullanarak müzik eserleri besteleyebileceğini ifade etti.

Bilindiği kadarıyla dünya’da ikinci, Türkiye‘den ise aya gitmek isteyen ilk müzisyen adayı olan Tolgahan Çoğulu‘nun yayınlamış olduğu video’yu aşağıdan izleyebilir.Video’yu #Dearmoon hastag’iyle sosyal mecra’da paylaşarak müzisyenimize destek olabilirsiniz.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: