True Black Metal Grubu Soggoth İlk Single Çalışmalarını Yayınladı!

Soggoth, ilk albümlerinden “Emerge” isimli çalışmalarını yayınladı.

2019 yılının haziran ayında Jasmor (Vokal) ve Hüseyin İkizlerli (Gitar) tarafından kurulan Soggoth, yaptıkları müziğin tarzını “True Black Metal” olarak tanımlıyor. Grup, ismini Lovecraft evrenindeki yaşlı efendilerin manipülasyonlarıyla yaşayan, bilinçsiz “Shoggoth” isimli yaratıklardan ilham alıyor.

Grubun ilerleyen zamanlarında Özgür Gümüş’ün (Ex Sis) bass gitar olarak katılmasıyla grubun üretim süreci başlamıştır. Kaos, karanlık, paganizm, mizantropi, ölüm ve buhranlar grubun müziğinin temel olarak üzerinde durduğu konulardır. Genellikle bu kavramlar üzerinde durduklarını söyleyen Soggoth, geleneksel olarak uğursuz ve karanlık olan ve 90’lı yıllarda Norveç’te ortaya çıkan True Black Metal kültürünü yaşatmaya çalışıyor.

Erkan Urel (Sis-Gitar) ve Hüssam Zaither’in (Davul) katılımıyla kadrosunu tamamlayan grup 14 Temmuz gecesi hazırlıklarını sürdürdükleri ilk albümlerinden “Emerge” isimli çalışmalarını yayınladı.

Albümleri üzerinde hala çalışmakta olan Soggoth, en kısa zamanda ilk albümünü Black Metal severlerle buluşturmak üzere büyük bir özveriyle çalışıyor.

Hakkında Tamer Uz

Tamer Uz
Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Pr. ve Tasarım Ajansı Kurucu

Diğer Haberler

“Olmasan” Diyen Barış Gülay Maxi Single Albüm Hazırlığında!

Geçtiğimiz yıl “Olmasan” adlı single çalışmasını yayınlayan Barış Gülay, üç şarkıdan oluşacak maxi single albüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir