Tir’den ”Türkiye’nin İlk Dungeon Synth Albümü: Mountains”

Tir’in ilk albümü ”Mountains”, Türkiye’nin de Dungeon Synth tarzında ilk örneği oldu. Oytun Bektaş’ın tek kişilik projesi olan Tir, 20 yıllık bir birikimin sonucu. Mountains albümünün tüm kayıtlarını, mix ve mastering işlemlerini ev ortamında gerçekleştiren Oytun Bektaş şu sıralar ise hiç hız kesmeden yeni albümünün çalışmalarına’da başladı. 

IMG 6446 300x200 - Tir'den ''Türkiye’nin İlk Dungeon Synth Albümü: Mountains''

Türkiye’de Dead Generation Records ve Black Candle Distro’dan kaset olarak, A.B.D’de Elegy Records’tan da digipack (CD) olarak basılan Mountains albümünde, albüme ismini veren kapanış şarkısı Mountains ile birlikte toplam 8 şarkı bulunuyor. Mountains albümünde, her şarkı kendi içinde bir konuyu işlerken tüm şarkılar bütün bir hikayeyi anlatıyor.

Yakında birçok dijital platformdan ulaşabileceğiniz Tir’in Mountains albümünü şimdilik Bandcamp’ten ve SoundCloud’tan dinleyebilir, aşağıdaki sosyal medya hesaplarından Tir’i takip edebilirsiniz.

Facebook - Tir'den ''Türkiye’nin İlk Dungeon Synth Albümü: Mountains''  Twitter - Tir'den ''Türkiye’nin İlk Dungeon Synth Albümü: Mountains''  nstagram - Tir'den ''Türkiye’nin İlk Dungeon Synth Albümü: Mountains''

Hakkında Gökhan Toker

Diğer Haberler

Umut Kaya ‘Hicran’la Bahar Ayına Hızlı Bir Giriş Yaptı!

Alternatif sahnenin güçlü isimlerinden UMUT KAYA, yoğun geçecek yaz aylarını selamladığı yeni teklisi ‘Hicran’ Garaj …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: