Anasayfa » Haberler » Diğer » Tir’den ”Türkiye’nin İlk Dungeon Synth Albümü: Mountains”

Tir’den ”Türkiye’nin İlk Dungeon Synth Albümü: Mountains”

Tir’in ilk albümü ”Mountains”, Türkiye’nin de Dungeon Synth tarzında ilk örneği oldu. Oytun Bektaş’ın tek kişilik projesi olan Tir, 20 yıllık bir birikimin sonucu. Mountains albümünün tüm kayıtlarını, mix ve mastering işlemlerini ev ortamında gerçekleştiren Oytun Bektaş şu sıralar ise hiç hız kesmeden yeni albümünün çalışmalarına’da başladı. 

Türkiye’de Dead Generation Records ve Black Candle Distro’dan kaset olarak, A.B.D’de Elegy Records’tan da digipack (CD) olarak basılan Mountains albümünde, albüme ismini veren kapanış şarkısı Mountains ile birlikte toplam 8 şarkı bulunuyor. Mountains albümünde, her şarkı kendi içinde bir konuyu işlerken tüm şarkılar bütün bir hikayeyi anlatıyor.

Yakında birçok dijital platformdan ulaşabileceğiniz Tir’in Mountains albümünü şimdilik Bandcamp’ten ve SoundCloud’tan dinleyebilir, aşağıdaki sosyal medya hesaplarından Tir’i takip edebilirsiniz.

    

Hakkında Gökhan Toker

Diğer Haberler

Rockistasyonu.com Bünyesinde Görev Almak İster misiniz?

245 Rock müziğe gönül vermiş, İstanbul‘da ikamet eden, İstanbul’da gerçekleşen konserleri yakından takip eden, mümkün oldukça …

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: