Till Daylight İlk Teklisini Yayınladı!

Ankaralı grup Till Daylight, 2014 yılında “Sachive Gress” ismiyle kuruldu.
2016 yılında isim değişikliğine giden grup Till Daylight ismiyle yoluna devam etme kararı aldı.
9 Mart 2018 tarihinde “Kickstart Us!” isimli yardım konserini
düzenleyen grup, albüm çalışmaları için bu konserde sevenlerinin maddi ve manevi desteğini aldı. Lise günlerinden beri birlikte müzik yapan ve şu an üniversite 3. sınıf öğrencileri olan grup elemanları, kendi tarzlarını “progresif rock ve metal, hard rock, alternatif metal ve o an canları hangi tarzda müzik yapmak isterse o tarzın harmanlanmış hali” olarak tanımlıyor.

Killing Joke” isimli şarkı DC Comics’in aynı ismi taşıyan “Batman: Öldüren Şaka” hikayesinden esinlenerek yapıldı. Bu hikayede ve şarkıda “kötü geçen bir gün” teması işleniyor. Şarkıda anlatılmak isteneni ise, “herhangi aklı başında bir insanın Joker seviyesinde delirmesi için başından geçmesi gereken tek şey sadece çok kötü geçen bir gün!” olarak tanımlayan grubun facebook sayfasına buradan ulaşabilir, bu hafta klip çekimlerine başlanacak olan Killing Joke isimli çalışmayı ise tüm dijital platformlardan dinleyebilirsiniz.

Hakkında Yılmaz Tokatlı

Webmaster & Yazar - yilmaztokatli.com

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: