The Ringo Jets İlk Defa Türkçe Sözlü Eserlerle Geliyor!

Davulda ve vokalde Lale Kardeş, gitarlarda ve vokallerde Tarkan Mertoğlu ve Deniz Ağan’dan mürekkep, ülkemizin hakiki rock‘n roll medarıiftiharı The Ringo Jets,  bir süre önce Budapeşte’de gerçekleştirilen, dünyanın en büyük müzik festivallerinden Sziget Festivali‘nde ana grup statüsünde sahne almıştı.

Grup, bir gün öncesinde de Norveç’in en büyük müzik festivali Øya’nın özel davetlisi olarak Øyanatt programı kapsamında bir konser verdi.

Daha önce bir çok önemli festivalde boy gösteren Ringolar, Temmuz ayının son haftasında 4 yeni şarkı kaydetmek için Milano‘daydı. Grammy ödüllü prodüktör Tommaso Colliva yönetiminde 40 derecelik sıcaklarda stüdyoya kapanan enerjik üçlü, 2’si İngilizce, 2’si Türkçe olmak üzere 4 adet yepyeni ve sımsıcak şarkı kaydetti. Türkçe sözlü eserlerden biri şaşırtıcı ve ilginç bir cover, diğeriyse unutulmuş kahramanlarımızdan birine atfen yazılıp bestelenmiş bir şarkı.

Grup bu kayıtlarla ilk defa Türkçe sözlü müzik üretmiş olurken, kendi geleneksel İngilizce şarkı tavrını başka bir seviyeye taşıyor. The Ringo Jets’i daha büyük kitlelere ulaştıracak nitelikteki bu yeni şarkılar eylül sonundan itibaren Ferment Records etiketiyle tüm dijital platformlar üzerinden dinleyicilere sunulacak.

Hakkında Tamer Uz

Tamer Uz
Rockistasyonu.com Kurucu ve Yönetici / Uz Multimedya Pr. ve Tasarım Ajansı Kurucu

Diğer Haberler

OnAir Sahne İlk İstanbul Buluşmasını Gerçekleştirdi!

Alternatif müzikseverler ve bağımsız müzisyenleri bir araya getiren, nacizane oluşum OnAir Sahne, ilk İstanbul buluşmasını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir