The Madcap Yeni Şarkı Yayınladı: “Tears of Another Day”

“Tears of Another Day” The Madcap’in yeni epik, orkestral, sinematik balladı. Sevdiklerimizi kaybetmenin korkusunu, acısını paylaşmak, eninde sonunda bir gün bizimle olamayacakları ve bir gün bu korkuların bizim için olacağı gerçeği ile ilgili bir şarkı.

Grup için özel bir şarkı. The Madcap vokalisti İzgi Gültekin’in, kendisini büyüten babannesi demoyu ilk dinlediğinde, sözleri anlamadan, şarkının neyle ilgili olduğunu bile bilmeden gözyaşları dökmüştü. Bu onu kaybetmeden bir kaç ay önceydi..

Deprem felaketi ülkemizi vurduğunda, şehirler, evler, arkadaşlar, aileler yok olduğunda, şarkı farklı bir anlam daha kazandı. Depremzedelerden birisi de The Madcap bas gitaristi GR Çağdaş, şehri Hatay’ı, evini, arkadaşlarını kaybetti.

Grup Tears of Another Day’i artık bizimle olamayan sevdiklerimize ve depremde kaybettiklerimize adıyor.

Tears of Another Day, The Madcap vokalisti İzgi Gültekin‘in peslerden tizlere, duygusal yumuşak tonlardan, kuvvetli yakarışlara kadar geniş ses aralığını, duygusal akustik & elektrik gitarlar, gitar sololarını ve Musa Göçmen Senfoni orkestrasını, The Madcap dinleyicisiyle buluşturuyor.

The Madcap gitarist ve şarkı yazarı Deniz Sayman “Tears of Another Day” için “Dinleyicimize, grubumuzun, duygularımızın ve müzikalitemizin farklı yönlerini gösterecek bir şarkı paylaştığımız için çok heyecanlıyım. Şarkıyı yazdığımız dönemde İzgi, babannesinin hastalıkları ile ilgileniyordu. Bize ve Türkiye’deki rock/metal müziğe çok büyük katkıları olan Çağlan Tekil komadaydı. Başka yakınlarımız da hayati problemlerle uğraşıyordu. Böyle bir durumda, birbirini sevmeyen insanların bile, birbirlerinin acısını anladığını ve birbirlerine destek olduklarını gördüm. Olup bitene üzülürken bir yandan “Bir gün oradaki ben olacağım ve insanlar benden iyi haber bekleyecek” diye düşündüm. İşte bu duyguların toplamı Tears of Another Day’in hikayesinin temelini attı.”

The Madcap vokalist ve şarkı yazarı İzgi Gültekin “Sevdiklerini kaybetmiş, acı gerçekle yüzleşmiş herkesin kalbine dokunacak, hatta şarkının sözlerini anlamayacak insanları bile duygulandıracak bir şarkı yazdığımızı düşünüyorum. Kısa bir süre önce kaybettiğim, beni büyüten babaanneciğim de şarkının demosunu dinlettiğimde gözyaşı dökmüştü.
Ülkece yaşadığımız büyük depremde kaybettiklerimizle, orada yaşanan büyük acılar nedeniyle de şarkımız başka bir anlama büründü.

Bu özel şarkıyı, her şeyiyle içimize sinen, hayal ettiğimiz şekilde sunabildiğimiz için de ayrıca mutluyuz.”

“Tears of Another Day” The Madcap’in yeni soundunun, müzikal çeşitliliğinin, yeni duruşunun ve dinleyicilerin gruptan neler bekleyebileceğinin göstergelerinden birisi. Şarkı grubun kendi firması Madcap Records aracılığıyla yayınlandı.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Sera Savaş’la “Gündüz Aşık Olmak”

Sera Savaş, albümün dördüncü şarkısıyla bizleri duygusal bir yolculuğa ve yüzleşmeye sürüklüyor.   Garaj Müzik etiketli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: