Tam Bir Vazgeçmeme Hikayesi: Eyüp Bağdat

OnAir Sahne projesinin yeni seslerinden Eyüp Bağdat, Antik Çağ isimli teklisini müzikseverlerin beğenisine sundu.

Bu müzikal yolda çok yol katetmiş, birçok müzisyenin yaşadığını yaşamış biri aslında Eyüp Bağdat. Ailesi tarafından müzisyen olamayacağı kuralı onun önce Hacettepe’de Sahne Gösteri Sanatları Teknolojileri (tonmaisterlik) eğitimi almasına sebep olmuş. Bu eğitimi alırken de düşündüğü; madem müzisyen olamayacağım bari çorbada tuzum olsun, teknik olarak bile olsa sektörün içinde yer alayım fikriymiş. Birkaç yıl ses teknisyeni olarak çalıştıktan sonra anlamış ki sektörde olması yetmiyor ve mutlu yaşamak için müzik yapmaktan başka şansı yok. Yılmamış Eyüp Bağdat ve 2016 yılında Kocaeli Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü’nü kazanmış.

Tüm bu çaba, emek ve vazgeçmeme Eyüp Bağdat’ın zaten sahne deneyimi ile oluşan seven kitlesine armağanı niteliğinde harika bir tekli olarak vücut buldu.

Eyüp Bağdat’ın Antik Çağ çalışmasında sadece solist ve şarkı yazarı olarak değil, aynı zamanda akustik elektro gitar, saksafon ve klarnet ile de şarkıda imzası olan çok yönlü bir müzisyen olduğunu şarkının mix, mastering’ini dahi kendisi yaparak aldığı teknik ve müzik eğitiminin hakkını verdiğini şarkıyı dinlerken hissetmemek mümkün değil.

Müzik eğitimi hala devam eden Eyüp, bu arada deneyimini de arttırarak güzel projelerde ve sahnelerde yer almaya devam ediyor. Solo çalışmaları yanında aynı zamanda Sound of nicomedia ismindeki elektronik müzik grubunun da üyesi.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

52 Hertz Yeni Teklisini Yayınladı: “Unholy Religion”

52 Hertz, yayınlanması 2024 yılına ertelenen ilk albümlerinden bir tekli daha yayınladı. Ankara’nın Polatlı ilçesinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: