Taha Gürbüz’den “Zamandan Muaf” Albümünün Son Şarkısı: “NergiZ”

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz’ün, Hiç Halim Yok teklisi ile başlayan, “Zamandan Muaf” isimli albümünün yedinci ve son şarkısı “NergiZ” tüm dijital platformlarda dinleyicilerle buluştu.

Müzisyenin “NergiZ” için hazırladığı söz videosu (lyric video) da aynı gün sanatçının YouTube kanalında yayınlanıyor.

Taha Gürbüz, mizahi bir üslupla bolca metafora yer verdiği “NergiZ” isimli şarkısında yaşadığı ilişkiyi uzun süre analiz ettikten sonra espritüel bir yaklaşımla nihayete erdirmesini anlatıyor. Alternatif pop türündeki şarkıda sanatçının teatral ve vurgulu vokaline eğlenceli piyano melodileri ve güçlü bas gitar tonları eşlik ediyor. Sanatçı güncel soundlardan çok geleneksel bir soundun etkin olduğu “Zamandan Muaf” adını verdiği albümünü zamansız şarkıların yer aldığı her zaman dinlenebilecek bir yol albümü olarak tanımlıyor.

Sözü, müziği Taha Gürbüz’e düzenlemesi ise Taha Gürbüz ve Alpay Vural’a ait olan, tüm kayıtları müzisyenin home stüdyosunda tamamlanan “NergiZ”in mix ve mastering’ini Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat üstlendi. Albümün yedinci ve son teklisi “NergiZ”in fotoğraf çekimlerini ise fotoğraf sanatçısı Ali Kaleli gerçekleştirdi.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Gormot Sessizliğini “Korku” İle Bozdu!

Karadeniz’in büyülü enstrümanı tulumu progressive rock formuyla birleştirdiği iki yıl önce yayınladıkları ilk single “Hicazuri” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: