Taha Gürbüz’den Yeni Şarkı ve Klip: Hasbelkader

Taha Gürbüz’ün pandemi döneminin hissettirdiği duygulardan ilham alarak yazdığı, dingin bir vokal melodisi içinde bir noktada kendiyle ve hayatla yüzleşme niteliği taşıyan Hasbelkader dijital müzik platformlarında müzikseverlerin beğenisine sunuldu. 

Taha Gürbüz, Hasbelkaderin ortaya çıkış sürecini “her ne kadar kaderci bir bakış açısına sahip olmasam da, tüm dünya ve ülkemizin içerisinde bulunduğu dönemde daha derinden hissettiğim ‘her şeye rağmen yürümek’ duygusundan ilham aldım” sözleriyle anlatıyor. 

Taha Gürbüz’ün, pandemi döneminin hissettirdiği duyguların bir yansıması olarak nitelendirdiği ‘Hasbelkader’e Gökhan Özdemir yönetmenliğinde çektiği, sade ve şarkının duygusunu aktaran klibi de aynı gün müzikseverlerle buluştu. 

Sözü, müziği ve düzenlemesi Taha Gürbüz’ e ait olan şarkının tüm kayıtları home stüdyosunda tamamlandı. 

Mix ve mastering’ ini Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat’ın üstlendiği “Hasbelkader” aynı zamanda, Taha Gürbüz’ ün önümüzdeki aylarda yayınlayacağı ‘Fil’ isimli EP’sinde yer alacak şarkılardan biri.

Fotoğraf çekimlerini fotoğraf sanatçısı Dilan Bozyel’ in gerçekleştirdiği ‘Hasbelkader’in kapak illüstrasyonunu ise grafik tasarımcı Özge Tığlı Ertekin hazırladı. 

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Alper Kayman’dan Yeni Şarkı: “Eyvallah”

Necati ve Saykolar‘ın elektro gitaristi, aynı zamanda Rockistasyonu.com yazarımız Alper Kayman, “Eyvallah” adını verdiği yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: