Taha Gürbüz’den Yeni Şarkı: “Balkon”

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz’ün, önümüzdeki aylarda tamamlanacak olan “Zamandan Muaf” isimli albümünden “Balkon” adını verdiği altıncı teklisi tüm dijital platformlarda yerini aldı. Şarkının klibi ise aynı gün saat 12:30’da Taha Gürbüz’ün YouTube kanalında müzikseverlerle buluşuyor.

Taha Gürbüz, bolca metafora yer verdiği ve yoklukla konuştuğu “Balkon” isimli şarkısında karşısındakinin kendisini gerçekten görüp göremeyeceğini sorguluyor. Alternatif pop türündeki şarkıda bu kez albümün diğer şarkılarında duyduğumuz bakır nefesliler yerine sözlere yaylı quartet eşlik ediyor. 

Sözü, müziği Taha Gürbüz’e düzenlemesi ise Taha Gürbüz ve Alpay Vural’a ait olan, tüm kayıtları müzisyenin home stüdyosu ve Müzikal İşler Stüdyosu’nda tamamlanan “Balkon”un mix ve mastering’ini Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat üstlendi. Albümün altıncı teklisi “Balkon”un fotoğraf çekimlerini ise fotoğraf sanatçısı Ali Kaleli gerçekleştirdi. 

Taha Gürbüz, 2017 yılında ilk solo albümü Manyak’ın ardından, 2018 yılından beri yayınladığı EP ve teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Sera Savaş’la “Gündüz Aşık Olmak”

Sera Savaş, albümün dördüncü şarkısıyla bizleri duygusal bir yolculuğa ve yüzleşmeye sürüklüyor.   Garaj Müzik etiketli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: