Taha Gürbüz’den Yeni EP: Fil

Taha Gürbüz’ün, geçtiğimiz aylarda müzikseverlerle buluşturduğu HASBELKADER ve KUKUMAV KUŞLARI’nın da yer aldığı dört şarkılık EP’si FİL, tüm dijital platformlarda yerini aldı. Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz, yüksek ve orta tempolu şarkıların bir arada bulunduğu EP’sine adını veren şarkısı FİL için hazırladığı söz videosunu (lyric video) da aynı gün yayınladı.  

Son olarak geçtiğimiz aylarda HASBELKADER ve KUKUMAV KUŞLARI’nı videoları ile birlikte yayınlayan Taha Gürbüz’ün, bu iki şarkının yanı sıra FİL ve MASAL OLDUM’un da yer aldığı EP’si FİL, tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Kendini sorgulayan, bu sorgulamanın getirdiği dönüşüm ve hissettirdiği karmaşık duyguları anlatan EP’de Taha Gürbüz’ün sözü, müziği ve düzenlemesi kendisine ait dört şarkı bulunuyor. Bu şarkılardan üçü, müzisyenin pandemi döneminin hissettirdiği duygularla ürettiği, bir diğeri ise yaklaşık 10 yıl önce yazdığı, ancak şimdi son haline ulaşan bir şarkı. 

FİL isimli EP’de, geçtiğimiz aylarda yayınlanan HASBELKADER ve KUKUMAV KUŞLARI’nın yanı sıra yine synth sesler ile funk gitarların yer aldığı, Taha Gürbüz’ün  kontrbas çaldığı, yüksek tempolu şarkısı FİL ve bir ayrılığın ardından kendini hatalarıyla yüzleşen bir adamın duygularını konu alan MASAL OLDUM şarkısı bulunuyor.  

Sözü, müziği ve düzenlemesi Taha Gürbüz’e ait olan şarkıların tüm kayıtları home  stüdyosunda tamamlandı. FİL’de yer alan dört şarkının mix ve mastering’i Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat imzalı.  

Kapak illüstrasyonunu grafik tasarımcı Özge Tığlı Ertekin’in hazırladığı EP’nin tanıtım fotoğraflarını ise Kemal Şirin çekti. 

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Sis Yeni Albümünü Yayınladı: “Nef’es”

Türkiye’de Doom Metal’in köklü gruplarından Sis yeni çalışması “Nef’es” ile dinleyicisinin karşısına çıktı. 15 Eylül …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: