Taha Gürbüz ve Lila’dan “Masa”

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz, geçtiğimiz Nisan ayında dinleyicilerle buluşan EP’sinin ardından, bir ayrılığı iki tarafın gözünden de anlattığı MASA’yı müzikseverlerin beğenisine sunuyor. Elektronik öğeler barındıran, nakaratta hareketli gitar yapısının duyulduğu şarkıda Taha Gürbüz’e yerli alternatif pop sahnesinin yetenekli isimlerinden Lila da eşlik ediyor. Taha Gürbüz’ün yeni teklisi MASA, klibi ile birlikte tüm dijital platformlarda yerini aldı. 

Yerli alternatif pop sahnesinin sevilen isimlerinden Lila’nın da sesi ve yorumuyla Taha Gürbüz’e eşlik ettiği şarkının klibi de aynı gün izleyicilerle buluştu.

Taha Gürbüz, elektronik öğeler barındıran, nakaratta ritmik gitar yapısının eşlik ettiği ve kaotik bir ilişkinin kaçınılmaz bir şekilde kendiliğinden bitişini anlattığı şarkısı MASA’yı, “İlişkinin tüm kaotikliğine rağmen son derece sakin, kimsenin kimseyi suçlamadığı ve makul sebeplerle yaşanan bir ayrılığın hikayesi” sözleriyle anlatıyor. Sevgilisinin gidişini anlamaya çalışırken yaşadığı duygusunu anlatan şarkıda, Taha Gürbüz’e, müzikseverlerin alternatif pop sahnesinden tanıdığı Lila da sesi ve yorumuyla eşlik ediyor.

Sözü, müziği ve düzenlemesi Taha Gürbüz’e ait olan, tüm kayıtları home stüdyosunda tamamlanan MASA’nın mix ve mastering’ini Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat üstlendi. MASA’nın kapak tasarımını ise tasarımcı İpek Şirin hazırladı. 

Taha Gürbüz, bir ayrılığın hikayesini anlatan MASA isimli teklisi için Umut Can Sevindik’in yönetmenliğinde çekilen klibi de aynı gün müzikseverlerin beğenisine sundu. Çekimleri Hotel Suadiye’de gerçekleşen klip, bir erkek ve kadının kaotik bir ilişkinin ardından kaçınılmaz olan ayrılıklarını, kadının sessizce çekip gidişini ve adamın bu gidişi anlamlandırmaya çalışırken yaşadığı duygusunu konu alıyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Umut Kaya ‘Hicran’la Bahar Ayına Hızlı Bir Giriş Yaptı!

Alternatif sahnenin güçlü isimlerinden UMUT KAYA, yoğun geçecek yaz aylarını selamladığı yeni teklisi ‘Hicran’ Garaj …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: