Son Dönemin Ruhsal Durumuna Tanıklık Eden Şarkı: Sıkıntı

Temas grubu yeni şarkıları ‘Sıkıntı’yı OnAir Sahne etiketi ile çıkardı.

Ülkemizin İzmirli gruplarından Temas, 2020 yılında Ersel Boztürk ve Kenan Çelikarslan’ın bir araya gelmesi ile kuruldu.

Grup içinde Ersel gitarist ve Kenan da vokal olarak görünse de her iki müzisyen de aynı zamanda bireysel çalışmalarına da devam eden iyi birer enstrümanist, vokal ve aynı zamanda besteciler.

Popüler müzik içinde kaybolmuş, içi boşalmış şarkılara karşı ferah bir ortam oluşturma çabasıyla bir araya geldiklerini belirten grubun bu güne kadar yayınlanmış 11 şarkılık bir albümleri ve 2 single çalışmaları mevcut.

Grup şarkının hikayesi hakkında “İnsanın modern dünyadaki içe dönük sıkıntılarını konu alan bir çalışma.” Yorumunda bulunurken dinleyenin de duygularına tercüman oluyor.

Şarkıda da bahsedilen “Dönüp durmuşum etrafımda sadece” günleri geçecek sıkılmalarımız güncel yaşama elbet birgün dönüşecek ve tarihe o güne tanıklık edenlerin yazdıkları, çizdikleri, söyledikleri tanıklık edecek.

Temas grubu bu zor zamanların en fazla etkilediği sanat dünyası ve içinde yer alan müzisyenler hakkında da “Müzisyenler yaşadığı zorlukların neresinde olduğunu kestiremez durumda. Sadece zaman geçirmekte. Ölmemeye çalışıyoruz sadece. 🙂” yorumunda bulunuyor.

2023’te gözünü Wembley Stadyum’una diken grup orada vip konser vermeyi hedefliyor.
Neden olmasın?

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Emrullah Tamer Uz
Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Cansu Özcömert Yeni EP’sini Yayınladı: No Boundry For Us

Geçtiğimiz yıl yazında ilk teklisi “Hayat Güzel Aslında” şarkısını dijital platformlarda paylaşan, peşinden ikinci teklisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: