Soğuk Çanakkale Gecesini “Redd ve Bulutsuzluk Özlemi” Isıttı!

Merhaba değerli Rockistasyonu.com takipçileri ve Rock müzik severler.

Havalar yavaş yavaş soğumaya, kış kendini hissettirmeye başladı.Aynı şey yaşadığım yer Çanakkale içinde geçerli ve Cuma akşamı inanılmaz bir soğuk vardı.Tabi bu soğuk geceyi ülkemizin en önemli rock gruplarından Redd ve Bulutsuzluk Özlemi ısıttı.Sevilen iki Rock grubu 16 Kasım Cuma akşamı Çanakkale‘nin yeni sahnesi 6:45 Çanakkale‘de sahne aldı ve sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı.

21:30‘da 6:45 Çanakkale, kapılarını bu unutulmaz gece için açtı.Saatler 22:30‘a yaklaştığında sahneyi ilk olarak Redd grubu aldı.Giriş şarkısı yılın en iyi albümlerinden ‘Mükemmel Boşluk‘ta yer alan ve benim de çok sevdiğim “İtiraf” şarkısı oldu.

Son albümünden şarkılarının yanı sıra eski albümlerinden ‘Mutlu Olmak İçin‘, ‘Nefes Bile Almadan‘ gibi unutulmaz şarkılarını seslendiren Redd, dinleyicileri zaman zaman uzaklara götürse de hareketli şarkıları ile mekandaki coşkuyu arttırdı.

Redd demişken; son albümleri ‘Mükemmel Boşluk‘u yayınlamalarına kadar kendilerine ön yargıyla yaklaşanlardan biriydim.Hatta bunu bir zamanlar sosyal medya hesabımda dile getirdiğimde bu durum Doğan Duru‘nun dikkatini çekmiş ve bana neden böyle bir düşünceye sahip olduğumu sormuştu 🙂 Aslında öyle elle tutulur bir sebebi de yoktu.Hepimizin hayatın içerisinde zaman zaman kapıldığımız, gereksiz ön yargılardan biriydi.Redd‘i ilk kez bu yıl Mayıs ayında yine Çanakkale‘de düzenlenen KaleFest‘de canlı dinleme fırsatı bulmuştum.O gün olduğu gibi bu konserde sahne performansları oldukça iyidi fakat benim gibi Redd‘i yeni yeni dinlemeye başladıysanız, şarkı sözlerine çok aşina olamayıp sadece müziğin ritmine kendinizi bırakmakla yetiniyorsunuz 🙂 Sahnedeki giyim tarzları, duruşları olarak da Redd grubunu çok başarılı bulduğumu belirtmeden geçmek istemiyorum.

Redd‘in ardından sahne hazırlığı ülkemizin önde gelen ve şüphesiz en iyi gruplarından Bulutsuzluk Özlemi için başladı.Saatler 00:00‘ı gösterdiğinde Bulutsuzluk Özlemi bir kişi eksikle sahnedeki yerini aldı.Grubun çılgın klavyecisi Sina Koloğlu rahatsızlığından dolayı bu akşam grubu yalnız bırakmak zorunda kalmış.Burdan Sina abi‘ye geçmiş olsun dileklerimi ileteyim.

Bulutsuzluk Özlemi‘ni de yine KaleFest‘te ilk defa canlı dinleme şansı bulanlardan ve grup üyeleriyle tanışma fırsatı bulanlardan biriyim.Kendilerini festivalde dinlemek de muazzamdı; fakat mekan konserinde, gruba yakın olarak dinlemek daha keyifliydi.

Güneye Giderken‘, ‘Bağdat Kafe‘, ‘Uçtu Uçtu‘, ‘Acil Demokrasi‘, ‘Yine Düştük Yollara‘ ve ‘Sözlerimi Geri Alamam‘ gibi sevilen şarkılarıyla kendilerine bir kez hayran bıraktı.Grubun bas gitaristi Ahmet Pekmezci ve elektro gitaristi Deniz Demiröz‘ün gitar soloları efsane, Mert Alkaya‘nın da davul performansı şahaneydi.Konserin ilerleyen bölümlerinde etraftaki dinleyicilerden Bulutsuzluk Özlemi‘ni ilk defa dinlemeye gelenler olduğunu, muhteşem sahnelerini görünce büyülendiklerini söylediklerini duydum.Haklılar da; büyülenmemek elde değil.

Gecenin sürprizi kesinlikle Bulutsuzluk Özlemi‘nin Doğan Duru ile ‘Sözlerimi Geri Alamam‘ düeti oldu.Bu düet planlımıydı, doğaçlamamıydı bilmiyorum ama; ki gözlemlediğim kadarıyla planlı değildi.Çok güzel oldu.Elimden geldiğince bu anı kaydetmeye çalıştım; aşağıdan izleyebilirsiniz 🙂

Biz editör ve Rock müzik severler için, bir unutulmaz gece daha ‘Redd‘ ve ‘Bulutsuzluk Özlemi‘ sayesinde ve çok değerli ‘Nejat Yavaşoğulları‘ ile hatıra fotoğrafımızla son buldu.

Yeni bir yazımda görüşmek üzere dostlar, müzikle kalın! 🙂

IMG 20181117 015053 - Soğuk Çanakkale Gecesini "Redd ve Bulutsuzluk Özlemi" Isıttı!

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

“Sonsuz Döngü’nün İçine Davet” » Albüm Kritiği: Can Uzunallı – Sonsuz Döngü

Merhaba Rockistasyonu.com takipçileri ve Rock müzikseverler. Bilindiği üzere; Makine, Murder King başta olmak üzere; ülkemizin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: