Siyah Tavşan “Örümcekler” İle Merhaba Dedi!

Alternatif progresif rock tarzda eserler ortaya koyan Siyah Tavşan‘ın ilk EP’si olan “Örümcekler” dinleyicilerle buluştu.

Temelleri 2015 yılında “Yeni Meta” adıyla atılan Siyah Tavşan, yaklaşık bir sene boyunca çeşitli yerlerde sahne aldıktan sonra kendi bestelerini yapmaya karar veren grup 2016 yılında “46” isimli beş şarkılık bir EP yayınladı.

Sonraları grubun hedefleri doğrultusunda yeni bir yöne doğru eyleme geçerek “Siyah Tavşan” adını aldı.

alice 2 - Siyah Tavşan "Örümcekler" İle Merhaba Dedi!

ÖrümceklerSiyah Tavşan için yeni bir başlangıca işaret ediyor. Şarkıların temaları genel olarak karanlık ve karamsar olsa da, bir kabulleniş ve geleceğe yönelik bir umut da içeriyor.

Örümcekler”, “99” ve “Satürn” adında 3 şarkıdan oluşan bu çalışma; ölüm, zaman, korku gibi temaları işlerken, bir yandan dinleyicileri karanlık sularda gezdiriyor, bir yandan da geleceğe yönelik umut aşılıyor.

Siyah Tavşan İmgesi

Siyah tavşanAlice in Wonderland” adlı öyküdeki beyaz tavşana karşıt bir figür olarak yaratılmış bir imge. Beyaz tavşan, tavşan deliği aracılığı ile insanları daha eğlenceli , ilginç diyarlara götürmeyi  temsil ederken bunun zıttı olarak siyah tavşan, tavşan deliği (müziği ve sözleri) aracılığı ile insanları daha karanlık, daha korkunç ancak daha gerçek diyarlara götürerek onlara bir kaçıştan ziyade bir yüzleşme yaşatır.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Pınar Azizoğlu “Dünya Telaşı” İsimli Albümünü Tüm Görkemiyle Dinleyicileriyle Buluşturdu!

İlk single’ı “ Anka”yı 2021 Ağustos ayında yayınlayan Türk Rock Müziği’nin güçlü sesli kadın vokali …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: