Sis Yeni Teklisini Yayınladı: “Yitirilmiş İnsanlık”

Doom Metal’in köklü gruplarından Sis geçtiğimiz günlerde 9 Yaşını kutlamış ve pandemi sonrası aktif olarak bir çok ilde ve festivallerde sahne almaya başlamış, yeni albüm üzerinde çalıştıklarını sevenlerine duyurmuştu.

İşte bu albümden ilk tekli çalışmaları olan Yitirilmiş İnsanlık tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Söz ve müziğe gruba ait olan eserin düzenlemesi ise grupla Amras Numenesse ortaklığı taşıyor. Grubun yeni albüm öncesi ilk teklisi olan bu çalışmada ayrıca Amras Numenesse prodüktör olarak yer almış durumda.

İnsanlığın geldiği son noktayı en sert şekilde eleştiren grup, gerek söz gerekse müzikal açıdan bugüne dek yayınladığı en sert eser olan bu çalışmada doom metal’ı Black Metal ve Death Metal ile harmanlamış ve genel olarak Blackened Doom Metal tarzında ve muhalif bir esere imza atmış durumda. Şarkının karanlık ve etkili klibi ise Erbay Aras imzasını taşımakta.

Yitirilmiş İnsanlık” için grup: “Dünyada yaşanan şiddetin, haksızlığın, her türlü savaşın, ırkçılığın, doğanın tahribatı ve vahşi kapitalizmin sömürüsüne sebep olan ve bütün bu uğursuzluklara ve çok daha fazlasına sebep olan ve özünden sıyrılan İNSANLIĞA adanmış” bir tepkidir.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: