Sis Yeni Klibini Yayınladı: Zindan

Doom Metal‘in sevilen grubu Karanlığın Fısıltıları isimli albümünden ikinci video klibini “Zindan” isimli çalışmalarına çekti.

Grubun albümdeki en karanlık şarkısı olma özelliğini taşıyan eser, dünyada ve memlekette yaşanan olaylara tepki niteliğindeki klibi ile karanlığın melankolik etkisi ve sanatıyla cevap veriyor.

Sis, Zindan klibini ekonomik sebeplerden yaşamını sonlandıran müzik emekçilerine adıyor.

Son bir yıl içinde 102 müzisyen ekonomik sebeplerden intihar etti. Bu dünyayı ve bu ülkeyi zindan çevirenlere Zindan vadediyoruz. Zindan, çektiğimiz acıların ve çektireceğimiz acıların yansımasıdır. Emekçileri yoksulluğa, açlığa mahkum etmek, hayatını zindana çevirmek politik tercihlerdir. Cehennem ışığı üzerine parlayacak. Sonsuz güzelliğimizle direnişimiz zafer kazanacak.

Zindan aynı zamanda grubun 8.yılı olma özelliğini taşıyor ve klipte grubun güncel kadrosunun yanı sıra, 8 yıl boyunca kadrosunda yer alan tüm isimler başta olmak üzere Godheim, Cursed In Eternity, Grumpic Dissase, Amras Numenesse, Meriç Yapıcı, Karoft, Booze Serpent, Yüz Karası, Karoft, Bayrek Murtezaoğlu, Ranfor,Desecrate, Depressive Mode, Soggoth, Illusions Play, Burcu&Şefik, Hülya Çetinkaya ve Alus Doğu Can Güneş ve Kenan Damar gibi değerli isimler klipte grubun isyanına ortak oluyor.

Dünyanın karamsarlığını buram buram hissedeceğiniz Zindan‘ın klibi ise GD YAPIM tarafından hazırlandı.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: