Sis Yeni EP’sini Yayınladı: “Har-ı Aşk”

Doom Metalin önde gelen gruplarından Sis‘in yeni EP’si “Har-ı Aşk” tüm platformlarda yayına girdi.

Sis kendine özgü müziğiyle 10 Yıl boyunca agresif , protest ve melankolik yapısını koruyarak üretmeye tam gaz devam ediyor. Prodüktörlüğünü ve aranjörlüğünü Hakan Akkaya‘nın üstlendiği “Har-ı Aşk” isimli yeni EP’sinde, ‘Çığlık‘ ve ‘Hurda‘ isimli iki esere imza attı. ‘Çığlık‘ şarkısı dünyada artan her türlü haksızlığa bir tepki niteliğinde. Doom Metal’in Karanlığı, Anadolu devrimciliğinin ‘Har-ı Aşk‘ı niteliğinde isyanı olarak tanımlanan bu çalışma, grubun isyankar müziğinin en belirgin eserlerinden biri olarak anılmaya da aday. 

EP’de yer alan bir diğer eser olan “Hurda” ise eserleriyle dikkati çeken Şair Mahmut Aksoy‘un sözlerini yazdığı sarsıcı, post ve deneysel bir eser olarak tanımlanabilir. Şair Mahmut Aksoy‘un Hurda adlı şiiri insanların daima birbirlerinde tahribata yönelik yönelimlerini gösteriyor. Dizelerden bu tahribatın daimi olduğu gerçeği varıyor. 

EP’nin genel soundu, halk müziği ve Mezopotamya’nın diri ve sarsıcı binlerce yıllık geleneğinin, modern bir progresif ve ‘Extreme’ üslupla harmanlanmış tavizsiz ağır metal öğeleriyle süslü. Proje 999 etiketiyle yayınlanan ‘Har-ı Aşk‘ta ‘Çığlık‘ şarkısında Gökhan Toker ve Murat Aşer‘in imzasını taşırken, ‘Hurda‘ şarkısında Mahmut Aksoy, Gökhan Toker ve Hakan Akkaya‘nın ortak çalışması söz konusu.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: