Siren’in İlk Klibi Yayında!

Yeni nesil rock grubu Siren’in yepyeni bir tarz ve teknolojiler kullanılarak hazırlanan ve Türkiye’de yapay zeka teknolojisinin deneyimlendiği ilk video kliplerden olacak olan “Gitme Kal” izleyici ile buluştu!

Plaklardan kasetlere, kasetlerden CD’lere uzanan süreçte artık tamamen dijital bir müzik ekosistemi söz konusu… Günümüz ve yakın geleceğin gündemi ise hiç şüphe yok ki yapay zekayı işaret ediyor. Siren‘in “Gitme Kal” şarkısının yapay zeka teknolojisi ile hazırlanan klibi, tam olarak bu uzun yolculuğun ve teknolojik dönüşümün vardığı nihai noktayı gösteriyor. Siren’in modern rock sound’unun hissedildiği şarkının klibi ile bütünleşen cyberpunk, neon ve fütürist çizgiler bu dönüşümün gelecekte ulaşabileceği düzeyi imgeliyor. Siren’in klibe eşlik eden duygu dolu soundu ise, değişen dünyamızda değişmeyen duygularımızı anlatıyor.

Müzik dünyasında yeni nesil bir anlayışla yerini alan Siren; ilk klibi ile ilgili düşüncelerini şu sözlerle açıklıyor: Kendimizi doğru ifade ettiğimizi düşündüğümüz bir parçanın, özgün bir kliple yayımlanacak olması bizim için çok heyecan verici.

Yapay zeka teknolosijiyle hazırlanan klibin yönetmenliğinde Teğmen Töker, AI tasarım ve animasyonunda Kerem Mutluay yer alırken şarkının müzik videosu Küp Prodüksiyon tarafından hazırlandı. Yönetmen Teğman Töker, Siren’in “Gitme Kal” isimli şarkısının klibinde belirgin bir senaryoya bağlı kalarak yapay zeka teknolojisini uyguladıklarını, izleyenlerin animasyon film tadında bir klip seyredeceklerini belirtti.

Vokalde Emre Köksal, gitarda Tunca İnebolu, bas gitarda Ata Demirtaş ve davulda Zafer Aydöner’in yer aldığı Siren grubunun maxi single albümü “Ben Ölmeden” TMC MÜZİK etiketiyle tüm dijital platformlarda!

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: