Siren’den Yeni Şarkı!

Yeni nesil rock grupları arasında adından sıkça söz ettiren Siren, yeni teklisi “Neden?” ile müzikseverlerin karşısında!

Dinleyicilerin içselleştirebileceği ve kendi hayatlarından anlar yakalayabileceği şarkılar yapmayı hedefleyen grup, hayatın içinde yaşanan duygu durumlarından kesitler sunan şarkısıyla “Neden?” diye sorgulatacak. Özgün tarzı ve yenilikçi yaklaşımıyla Siren, yeni şarkısını hücum kayıt tekniğiyle Canavar Stüdyo’da kaydetti.

Siren, yeni şarkısının üretim sürecini şu sözlerle anlattı: “Tecrübelerimiz, cevabını bulamadığımız sorular, inişli çıkışlı yaşantılarımız… Hayatlarımız tıpkı bir otobüs yolculuğu gibi… Her durakta farklı bir atmosfer, sürekli bir yolcu sirkülasyonu ve bitmeyen bir koşuşturma… Bütün bu hisler ‘Neden’ şarkımızı yarattı”.

Müziğinin yanı sıra özgün video klipleriyle de müzik dünyasında ayrıcalıklı bir yer edinmek isteyen Siren, “Neden?” şarkısı için animasyon bir klip tasarladı. Grubun gerçek görüntülerinin de kullanıldığı animasyon klip, post-modern bir şehir atmosferinde ilerleyen bir otobüs metaforuyla başlıyor. Bu otobüs yolculuğu, ana karakterimizin mutsuzluğunu ama aynı zamanda kendini ait hissetmediği kalabalıklarla uyum içinde yaşamak zorunda kalmasını simgeliyor. Ana karakterin otobüste karşılaştığı kadın figürü, karakterimizin uyanışını ve yola çıkma kararını temsil ediyor. Videonun ana karakteri, uyanıp kendi yolunu bulmak için otobüsten inmek istediğinde kendini ait hissetmediği kalabalıklarla mücadele etmek zorunda kalıyor. Ardından gelen sokak koşuşturması, bir şekilde otobüsten inmeyi başaran ana karakterimizin zorlu iç yolculuğunu simgeliyor.

Animasyon olarak hazırlanan klibin yönetmenliğinde Ali Demirtaş, görüntü yönetmenliğinde ise Teğmen Töker yer alırken, şarkının müzik videosu Küp Prodüksiyon tarafından hazırlandı.

Vokalde Emre Köksal, gitarda Tunca İnebolu, bas gitarda Ata Demirtaş ve davulda Zafer Aydöner’in yer aldığı Siren grubunun yeni teklisi “Neden?”, TMC MÜZİK etiketiyle tüm dijital platformlarda!

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Alişan Özaydın’dan Taze Tekli: “Bulut İle Ay Işığı”

“Bulut ile Ay ışığı” benim kişisel gelişim şarkım oldu. Umutsuzluğa kapıldığım bir dönemde köy evimde …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: