Sevtap Ünal’dan “Sevgili Günlük”

Sevtap Ünal; yeni şarkılarıyla evrene mesajlarını vermeye devam ediyor. Bu kez de sözleri Önder Tamşen’e, bestesi kendisine, düzenlemesi Tansel Doğanay’a ait “Sevgili Günlük” ile bambaşka bir enerjiyle karşımızda.

Sevgili Günlük” ; sade, yalın tasavvufi sözleriyle bizi pür dikkat odağına çekiyor. İçine düştüğümüz dünya karmaşasından bizi çekip almak istercesine el veriyor sanki, içimize dönmemizin vakti geldiğini hatırlatan ışıktan bir el.

Tam da ihtiyacımız olduğu bir zaman da tatlı sert manifesto niteliğinde yankılanıyor Sevtap Ünal’ın içinin derinliklerinden kopup gelen çığlıkları, çok iyi bildiğimiz acı ve karanlığı alıp bizden, yerine içimizde ki ışığı gösterip, umut sensin, umut benim, biziz demek istercesine.

Hani demiş ya Sufi, “ harcandıktan sonra….” gibi bir şeydi.! Şarkının bu kısmında dağılıp, dağılıp tekrar içimizde ki o parlak ışığa yöneliyoruz. Yepyeni bir farkındalık ve gözleri ışıldayan çocuksu bir gülüşle.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Gormot Sessizliğini “Korku” İle Bozdu!

Karadeniz’in büyülü enstrümanı tulumu progressive rock formuyla birleştirdiği iki yıl önce yayınladıkları ilk single “Hicazuri” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: