Sevtap Ünal’dan “Sen Değil miydin?”

“Hüzün Alanı” adıyla 2023 yılına tarihlediği yeni albümünde , insanın sevme hallerini, müziğe ait kararlı bir deneysellikle tanımlıyor Sevtap Ünal.

Albümünde ki her eser, başka bir tarifi aşkın. Ve hüzünlü yanını kutsuyor, kalbin dayanıklılık testini yaparcasına. Ve yeni paylaşımı “Sen Değil miydin?

Aşka soyunan ve aşkla sevilen , farkında olan ya da farkında olmadan acı eşiğini yükselterek, insana bir iyilik yapıyor ve kendini sorgulamasına yardımcı oluyor .

“Oysa” ve “Beni Sen Sevme”den sonra “Sen Değil miydin?” bir başyapıt olarak “Hüzün Alanı”  içinde kırıp yaralıyor. Sarsılıyor beyinlerin içinde, tüm zalim sıfatlı umarsızları. Sözleri cesur, sözleri yırtıcı bu yaratımın müziği tarifsiz. Yeniden ustalık işi bir arabesk dokunsallıklarıyla aslında aşkın taşra haline, ilkel benliğine ait. Hep bildiğimiz, hep bize ait, hep kalp üstünde dinlenen bizim şarkımız duygusu var. Yarattığı tüm ustalıklı deneysel yaratımlarında “kendimi en çok yanında güvende hissettigim müzik insanı Tansel Doğanay’dır” diyen Sevtap Ünal yine o değerli ustaya imzalatıyor düzenlemesini bu yaratımının.

 “Sen Değil miydin?” Şimdi kıskıvrak yakalıyor her birimizi. En savunmasız halimizle. Geriye bir tek yanıt bırakıyor, yine mahçup sessizce ‘ bendim ‘ diye en sessiz yanıtımızı veriyoruz. Teslim alıyor bizi.  “Sen Değil miydin?”

Ümit  Ünal

Sevtap Ünal’ın yeni çalışması “Sen Değilmiydin”in sözü ve müziği kendisine düzenlemesi Tansel Doğanay’a ait. Şarkıda kendisine Doğanay (klavyeler) ile birlikte Emrah Koçak (akustik – Elektronik gitar), Ricardus Debonias (perküsyonlar), Evren Arkman (vokal) eşlik ediyor. Miks & masteringi Evren Arkman, kapak tasarımı ise Mertkan Tekin tarafından gerçekleşiyor.

Şarkının Efe Cansoy yönetmenliğinde çekilen klibi de önümüzdeki günlerde yayınlanacak.

Tüm müzik marketlerde yerini alan bu çalışmasının ardından müzisyen her ay yeni bir şarkısını yayınlayarak albümüne doğru kalplerde bir iz bırakmaya hazırlanıyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Sis Yeni Albümünü Yayınladı: “Nef’es”

Türkiye’de Doom Metal’in köklü gruplarından Sis yeni çalışması “Nef’es” ile dinleyicisinin karşısına çıktı. 15 Eylül …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: