Sevilen Rock Şarkılarını Keman’la Bütünleştiren İsim: Utku Barış Andaç

Ülkemizin genç ve yetenekli keman sanatçılarından Utku Barış Andaç, Bach ile maNga‘nın “Bir Kadın Çizeceksin” şarkısını kemanla buluşturmasının ardından yeni çalışması “Paramparça” ile karşımızda.

Rock müziğin önde gelen ve sevilen isimlerinden Teoman‘ın unutulmaz şarkılarından biri olan “Paramparça“nın bu düzenlemesi Atakan Ilgazdağ, yaylı düzenlemesi Utku Barış Andaç tarafından yapıldı.

Mix ve mastering işlemleri Ozan Sarıboğa tarafından gerçekleştirilen, tüm dijital platformlarda yerini alan, keman cover çalışmaya çekilen klibin yönetmenliğini de Utku Barış Andaç kendisi üstlendi.

Sanatçı, bu çalışmasıyla ilgili; “Paramparça; henüz ben on üç yaşındayken yayınlandığında, ergen ruh hallerim içerisinde bana neler hissettirdiğini ve nasıl düşlere daldığımı çok iyi anımsıyorum. Aradan geçen on dokuz seneden sonra geriye dönüp baktığımda sevgili Teoman’ın benim gibi binlerce genç müzisyene nasıl ilham verdiğini ve ne denli önemli bir besteci ve yorumcu olduğunu daha iyi anlıyorum. Bu parçayı coverlamak için tekrar ele alırken ne kadar uğraştığımı anlatmayacağım ancak benim için hayatımda bir ilk olma özelliği taşıyan bir pozisyonu sizlerle paylaşmaktan onur duyarım. Yayınlanan klip çalışmasında yönetmenlik gibi önemli bir sorumluluğu üstlenerek performans yaptım. Sevgili abim , görüntü yönetmenliği konusunda rakipsiz olan Eren Yıldız’ın yardımları, onun harika gözü ve yeteneği sayesinde de çok içimize sinen bir sonuç çıktı ortaya. Klibin kurgusunu iki gün doğru dürüst uyumadan bizzat kendim yaptım. Ve sizlerle paylaşmaktan ötürü gurur duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: