Sertab Erener’den Örnek Davranış!

Şimdi bu haber başlığını görünce Rock müzik ve Sertab Erener ne alaka? diyeniniz çıkabilir.

Evet kendisi her ne kadar ‘pop‘ türünde müzik yapan bir sanatçı olsa da, bir çok Rock dinleyicisi tarafından sevilerek dinlenen, sevilen ve şarkıları rock grupları tarafından sıkça coverlanan bir sanatçı olduğunu biliyorum, biliyoruz.

Aslında Sertab Erener‘in bugün yaptığı hareketten sonra, bu açıklamaları yapmış olmama pek gerek olmadığını düşünüyorum.

Geçtiğimiz aylarda maNga grubunun vokali Ferman Akgül‘ün metroda yürüdüğü sırada, orada gitar çalan bir gencin kendisini gördüğünde maNga‘nın ‘Cevapsız Sorular‘ şarkısını çaldığını farketmesi ve bu jeste kayıtsız kalmayarak müzik dünyasında son zamanlarda yaşanan en güzel hareketlerden birine imza attığını da hatırlayanınız vardır.

Hatırlamayan varsa onları şöyle alalım; maNga’nın Solisti Ferman Akgül’den Örnek Davranış!

Sertab Erener de bugün seyahat ettiği Beşiktaş – Kadıköy vapuru’nda şarkı çalan müzisyen gençleri görünce yanlarına giderek, kendi şarkısı ‘Yanarım‘ı vapurda seyahat edenler ile birlikte söylemiş.

Hem de aşağıda izleyeceğiniz görüntülerde de görebileceğiniz gibi şarkı bitti bitecek derken bir ‘orkestra şefi‘ edasıyla etrafında toplanan kalabalığa ‘bir daha, bir daha.‘diyerek…

Kendi şarkısı ‘Yanarım‘la kalmayıp son günlerde ağzımızdan düşmeyen ‘İzmir Marşı‘nı da yolcular ile söylemesi bu güzel harekete daha da bir güzellik katmış.

Her ne kadar Sertab Erener‘in bu hareketi reklam veya haber olmak için yapmadığını bilsem de, kaldı ki böyle bir şeye asla ihtiyacı yok, müzik dünyasında görmeyi özlediğimiz hareketlerden birine imza atmış olduğundan paylaşmadan edemedim.

Teşekkürler Sertab Erener…

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Feridun Düzağaç’dan Yeni Şarkı: “Kötü Adam”

Rock müziğin önde gelen ve sevilen isimlerinden Feridun Düzağaç “Kötü Adam” adlı yeni şarkısını dinleyiciyle …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: