Sersem’ce Bir Hikaye: Kırmızı Adam

Sekiz şarkıdan oluşan “Kırmızı Adam” albümünü dijital platformlarda yayınlayan Sersem, müziğin birleştirici etkisini türler arasında harmanlayarak kendi iç seslerinden oluşan bir ahenk ile karşımızda.

Serdar Erdoğan, Batur Yurtsever, Lütfü Güran ve Ilgaz Kuruyazıcı’dan oluşan grup Türkçe besteler ile yola çıkarak kendi müzik geçmişi ve zevklerini bir araya getirip ortak bir ruh yarattı. Albümde yer alan şarkılar dinleyiciyi içine alan, akılda kalıcı riff’leriyle ön plana çıkıyor. Daha ilk dinleyişte tını ve duygu olarak tanıdık limanlarda gezen şarkılarda sözler birbirine zıt kavramların gücünden besleniyor ve dinleyici için güçlü bir çekim alanına dönüşüyor. Dile hemen pelesenk olsa bile ucuz olmayan sözler üzerinde düşünmeye değer. Grup üyeleri özellikle bir müzik türü altında kendilerini sınırlandırmamaya özen göstermiş gibi.

Gitarda Lütfü ve Ilgaz’ın iç içe bölümleri, Batur’un psikolojimizi yönlendiren bas gitar cümleleri ve Serdar’ın bizi içine çeken vokalleri Sersem’in müzikal yapısını oluşturuyor.

SCP (Sabih Cangil Productions) tarafından yayınlanan bu albümde kayıtları Sabih Cangil gerçekleştirdi, miks ve mastering ise Tanju Eren tarafından yapıldı.

Sekiz şarkıdan oluşan albümde sözler, müzik ve düzenleme genelde tüm ekibe ait, bazı şarkılarda ise eski müzik dostlarından izler var.

Kırmızı Adam albümü tüm müzik platformlarında dinleyicilerini bekliyor…

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: