Sermest’den Yeni Şarkı: Farklıyız

Son bir senedir sözü ve müziği kendilerine ait olan şarkılarını yayınlamaya başlayan Sermest, 2016 yılından bu yana sahneler alıyor.

Farklıyız” ile birlikte dijital platformlarda yayında olan altı single ve bir de cover parça bulunuyor.

Söz, müzik, aranje tamamen gruba ait. “Uyan” ile başladığı gruba ait olan kapak tasarımları “Farklıyız” ile devam etti. Grup mix ve master konusunda Umut Atakan Özşenol ile olan birlikteliğini sürdürdü. Bu çalışma da daha öncekiler gibi ev stüdyosunda kaydedildi. Ve yine daha öncekiler gibi bağımsız olarak yayınlandı.

Grup yeni çalışmalarıyla ilgili; “Farklıyız” bugünden birkaç ay öncesine uzanan bir şarkı. 2020 Kasım’da yayınlanan “Kayıp” ile benzer duygularla ve hatta tam olarak aynı yerde yazıldı. Ama bu parçayla beraber yeni bir şey denedik. İlk defa bir parçamızı, kelimelere notalardan daha ön planda yer vererek işledik desek yanlış olmaz. Her yeni parçada daha çok deniyoruz, “sound”un, anlatımın üzerine daha çok gidiyoruz. Dinleyen nezdinde de karşılığını gördükçe bu durum bizi de, müziğimizi de geliştiriyor.” ifadelerini kullandı.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Alper Kayman’dan Yeni Şarkı: “Eyvallah”

Necati ve Saykolar‘ın elektro gitaristi, aynı zamanda Rockistasyonu.com yazarımız Alper Kayman, “Eyvallah” adını verdiği yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: