Sermest Yeni Şarkısını Yayınladı: Uyan

Sermest, “Pazar Çarşı”, “Kayıp”, “Çocuk” üçlemelerinden sonra “Uyan” adlı 4. parçalarını dinleyiciyle buluşturdu.

Uyan”, toplumca hissizleştiğimiz ve adeta körleştiğimiz her konu için farkında olmamız adına bizleri uyarıyor. Sadece gücü elinde bulunduranların söz hakkı sahibi olduğu ve gerçekten yaşayabildiği bu sisteme dur demeye çalışıyor. İçimizde bir yerde hepimizin sahip olduğu farkındalığı başkalarında da “uyan”dırmayı amaçlıyor.

Şarkının söz, müzik, aranje ve kapak tasarımı tamamen gruba ait. Mix ve master konusunda Umut Atakan Özşenol’dan destek alındı ve grubun bu çalışması da daha öncekiler gibi ev stüdyosunda kaydedildi. Ve yine daha öncekiler gibi bağımsız olarak yayınlandı.

Sermest yeni besteleriyle ilgili “Uyan” bizim için heyecan verici bir parça. Koray Can KÖÇKAR ve Burak ARSLAN ikilisinden oluşan ekipte Koray’ın askerlik süreci nedeniyle 6 aylık -tabiri caizse- “suskunluk” içerisindeydik. Bu süreçte yayın anlamında görünen gelişmeler olmasa da arkaplanda çalışmalara ara vermeden devam ediyorduk. “Uyan” bu sürecin ilk meyvesi olacak.” ifadelerine yer veriyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

52 Hertz Yeni Teklisini Yayınladı: “Unholy Religion”

52 Hertz, yayınlanması 2024 yılına ertelenen ilk albümlerinden bir tekli daha yayınladı. Ankara’nın Polatlı ilçesinden …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: