Sermest Yeni Şarkısını Yayınladı: Küçük Evim

Son bir senedir sözü ve müziği kendilerine ait olan şarkılarını yayınlamaya başlayan Sermest, 2016 yılından bu yana sahneler alıyor.

Küçük Evim” ile birlikte dijital platformlarda yayında olan yedi single ve bir de cover parça bulunuyor.

Söz, müzik, aranje tamamen gruba ait. Grup mix ve master konusunda Umut Atakan Özşenol ile olan birlikteliğini sürdürdü. Bu çalışma da daha öncekiler gibi ev stüdyosunda kaydedildi. Ve yine daha öncekiler gibi bağımsız olarak yayınlandı.

Grup, fotoğraf çekimlerinde Tolga Van ile birlikte çalıştı. Şarkı konu itibariyle, bir aşk hikayesini ele alıyor.

Grup yeni çalışmalarıyla ilgili; “Küçük Evim”, 2021’in son çeyreğinde işlenen bir şarkı. Yayınlanan son şarkılarda sürekli yeni fikirler deniyoruz. “Küçük Evim” bu denemelerden birinin daha ürünü. “Gelin”i yayınlarken sound’u zenginleştirmeye yönelik uğraşımızdan bahsetmiştik. Bu parça özelinde ise, bu bahsin aksine oldukça minimal ilerledik. Tek enstrüman ve bu sadeliğe hizmet eden bir vokal eklediğimiz kanısındayız. İlk kez akustik formatta bir şarkı yayınlıyoruz. Bunun yanı sıra şu an yayında olan sekiz şarkımızın beşini son beş ayda kaydedip yayınladık. Uzun zamandır düzenli bir şekilde her ay bir şarkı yayınlama düşüncemiz vardı, bu durumu devam ettirebilmek zor olduğu kadar motivasyon ile de paralel ilerleyen bir konu.” ifadelerine yer veriyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: