Serkan Ferat’dan “Çıkmamış Bir Albüm’ün Demo’su”

Müzik yaşantısını haftanın belirli günlerinde “Birebir” performanslarıyla Çanakkale‘de sürdüren Serkan Ferat, adından da anlaşılacağı gibi “Çıkmamış Bir Albüm’ün Demo“sunu yayınladı.

Sanatçı’nın iki yıl önce dinleyiciyle buluşturduğu “Manzara“nın demo hali ve “Kalbimiz Bağlı“, “Çizgi“, “Çapkın” şarkılarının akustik halleriyle birlikte 23 şarkı‘nın yer aldığı albüm, dijital platformlarda yerini aldı.

Sanatçı, bu kayıtların hikayesinden şöyle bahsediyor; “5-6 yıl önce solo bir albüm vardı kafamda. Sözleri ve müzikleri için yıllarca yazıp çizdiğim, çalıştığım. Şarkılarıma inanan müzisyen dostlarım ile İstanbul’da çeşitli yerlerde demo kayıtlar yaptık. Amacım iyi bir stüdyoda profesyonel kayıt yapıp hayatımın bir dönemini anlattığım bu şarkıları size ulaştırmaktı. Sonra rotam değişti birden. yeni şarkılar yazmaya, başka soundlar ile kendimi ifade etmeye yelken açtım. Ki halen üzerinde çalışıyorum. Ama kanımla canımla yazdığım ve geride kalan o şarkıların demoları, bir köşede beklemeye başladı. Sonunda demo da olsa tüm kayıtların şarkılarımın ruhlarını istediğim gibi temsil ettiğine inandım. Hayatta her istediğimiz ne yazık ki her zaman ideal şartlar altında var olamıyor bazen. Hele konu sanat ise !. “Manzara” şarkısı bu kayıtların içinden çıkıp size ulaştı zaten. Dilerim bu hikayelerime de kulak verirsiniz.”

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Sis Yeni Albümünü Yayınladı: “Nef’es”

Türkiye’de Doom Metal’in köklü gruplarından Sis yeni çalışması “Nef’es” ile dinleyicisinin karşısına çıktı. 15 Eylül …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: