Serdar Egemen’den Yeni Tekli: Kaybedenler Meyhanesi

Serdar Egemen, “Hey Sen” ve  “Sorun Yok” teklilerinin ardından “Kaybedenler Meyhanesi” adını verdiği yeni çalışmasını dinleyiciyle buluşturdu.

Söz müziği Serdar Egemen‘e ait olan şarkının düzenlemesini ve aranjesini Emre Yücelen yaptı. Ana kayıtları Müziklab Koşuyolu‘nda, davul kayıtları ise Stüdyo Arı‘da yapıldı.

Parçalar tamamen yayına hazır hale geldikten 2 yıl sonra yayınlanma imkanı bulduklarını ve bunu da bir nadas süresi gibi tanımladığını belirten Serdar Egemen, kurgulanış olarak birbirlerinden bağımsız olan parçalar bir bütün olarak ele alındığında ana temasının, “hayatın her bir anının her türlü gelişmeye açık olduğu, yaşanılan tek bir olaya ya da tek bir duyguya saplanıp kalmanın sadece bir kere yaşayabileceğimiz bu hayattaki en büyük zaman kaybı olacağı”nı ifade ediyor.

Tüm dijital platformlarda yerini alan “Kaybedenler Meyhanesi“nin klibini aşağıdan izleyebilirsiniz.

İzmir’de gitarla tanıştığı günden bu yana müzikle ilgili en büyük hayali kendi bestelerini yapmak ve bunu diğer insanlarla paylaşmak olan Serdar Egemen bu hayaline biraz da ironik bir şekilde tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü döneminde ulaştı.

Bestelerini “sıradan olmayan ama farklı olmak adına Rock müziğin ruhuna aykırı popüler ögelerden de mümkün olduğunca uzak kalan” şeklinde tanımlayan Serdar Egemen, şarkılarında önceliğini “düşündürmek” değil “hissettirmek” olarak konumlandırmış.

Serdar Egemen ilk tekli çalışması “Hey Sen!” ile Mart 2020’de dinleyicilerine “Merhaba” dedikten sonra Nisan 2020’de “Sorun Yok” ve Mayıs 2020’de de “Kaybedenler Meyhanesi” teklilerini müzikseverler ile buluşturdu.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Deli Gömleği’nin Veda Şarkısı: “Hoşçakal”

Bu sene 25. yılını kutlayan ve 1999’dan bu yana Türkçe rock dünyasında kendine özgü karakterini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: