Selim Erdal’dan Yeni Tekli: Köprüler

Geçtiğimiz yıl “Su ve Zehir” adlı ilk single çalışmasıyla karşımıza çıkan Selim Erdal, bu kez “Köprüler” adını verdiği yeni tekli çalışmasıyla karşımızda.

Temposu yüksek, senfonik bir havası ve saba makamında okunan küçük bir bölümü olan, bir aşk şarkısı olan “Köprüler“in söz, müziği, kayıtları, çalımları, aranjesi, miksi, masteringi, kapak tasarımı ve lirik videosu Selim Erdal’a ait.

Selim Erdal, bu çalışmasıyla ilgili; Gönülden gönüle, ruhtan ruha köprüler; asla giderilemeyen eksiklik hissi, tamamlanma ihtiyacı ve uzun zamandır yaşanan bu sürecin sonucunda gelinen yol ayrımı: “Ya köprüler yapılacak, hiç yıkılmamak üzere; ya köprüler yıkılacak, tekrar yapılmamak üzere.” Şarkının nakaratı, yıllar önce bir anda ağzımdan çıkıvermiş, tam olarak bu günlerimi anlatan bir söz. Zaman içinde olgunlaştı, demlendi, sabır ve emekle son hâlini aldı. Şimdi de sizlerle.” ifadelerini kullandı.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Sera Savaş’dan Kavuşamayanların Şarkısı: “Kıyametim”

Sevenlerinin “Zor Zamanların Yoldaşı” olarak tanımladığı, romantik şarkıların mimarı Sera Savaş, önümüzdeki aylarda tamamını dinleyeceğimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: