Sedef Erken ve Ogün Sanlısoy Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İle Bir Araya Geldi!

Hep müzik ile ilgili haberler yapacak değiliz, kaldı ki bir çok konuda duyarlı olduğumuzu takip edenleriniz bilir.Bu haberimiz de müzikten daha önemli ve güzel bir haber. 

İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği Başkanı Sedef Erken ve rock müziğin sevilen ismi Ogün Sanlısoy’un biricik oğulları Ozan Barış ve özel eğitime ihtiyacı olan tüm çocuklar için uzun süredir verdiği mücadeleyi biliyoruz.Bu mücadele geçtiğimiz günlerde Sedef hanım‘ı yılma noktasına getirmişti.Ta ki Ogün Sanlısoy‘un Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk‘a çağrısına kadar.

Ogün Sanlısoy, Ozan Barış‘la birlikte seslendirdikleri ‘Yağmur Çocuk‘ şarkısını twitter hesabından “Uygun bir vaktinizde, Ozan ile yaptığımız bu şarkıyı, gözlerinizi kapatıp dinlemenizi de ayrıca rica ediyorum. Sevgi ve saygılarımızla” şeklinde yazıp paylaşarak, Cumhurbaşkanına ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk‘a çağrıda bulunmuştu.

Bu çağrı bakan Ziya Selçuk tarafından kısa sürede yanıt bulmuş; Milli Eğitim Bakanı Selçuk, “Ozan Barış’ın ve özel evlatlarımızın okul ve eğitim hayatının onlar için çok değerli olduğunu” belirterek en yakın zamanda kendilerini bu konuyu görüşmek için makamına davet ettiğini belirtmişti.

Söz konusu buluşma dün gerçekleşti ve Sedef Erken, Ogün Sanlısoy ve Ozan Barış Sanlısoy, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile özel eğitime ihtiyacı olan çocukların örgün eğitimde yaşadığı sorunlara dair ve neler yapılabileceğini konuşmak üzere bir araya geldi.

Sedef Erken ve Ogün Sanlısoy görüşmeden sonra, görüşmenin olumlu geçtiğini yine twitter hesaplarından duyurdu.

Sedef Erken‘in ve Ogün Sanlısoy‘un görüşme ile ilgili açıklamalarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Gormot Sessizliğini “Korku” İle Bozdu!

Karadeniz’in büyülü enstrümanı tulumu progressive rock formuyla birleştirdiği iki yıl önce yayınladıkları ilk single “Hicazuri” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: