Sattas’tan Sezen Aksu Yorumu: Şarkı Söylemek Lazım

Kurulduğundan bu yana dinleyici kitlesini büyüten ve birbirinden güzel parçalara ve performanslara imza atan Sattas, bir Sezen Aksu klasiği olan “Şarkı Söylemek Lazım” parçası ile geri döndü.

Sezen Aksu’nun yıllardır dillerden düşmeyen efsanevi parçasının reggae müzik ile harmanlandığı Sattas versiyonuyla “Şarkı Söylemek Lazım”, GRGDN Müzik etiketi ile tüm dijital platformlarda!

Sonbaharı karşılarken keyifle dinleyeceğimiz Sattas yorumlu “Şarkı Söylemek Lazım“, kulaklarımızı şenlendirmeye ve ruhumuzu dinlendirmeye hazır. İlk kez 2002 yılında dinleyici ile buluşan ve bir Sezen Aksu klasiği olan Şarkı Söylemek Lazım’ı kendi yorumları ile seslendiren Sattas, pek çok farklı sanatçının Sezen Aksu şarkılarını yeniden yorumladığı projenin de bir parçası.

2004 yılında kurulan ve Reggae müziğin Türkiye’deki en önemli ve başarılı temsilcilerinden olan grup 2012’de ilk albümleri Sattas Reggaeband’i çıkarmış, ardından “Bir Ben Miyim“, “Aman Aman“, “Gene Sen”  single’ları ile kendine yeni dinleyiciler kazandırmıştı. Sattas, ülkemizde Rock n Coke, Zeytinli Rock Festivalleri gibi sayısız ulusal festivalde sahne almış, yurtdışında ise Montreal Jazz Festivali, Rototom Sunsplash, Sziget gibi festivallerde başarılı performanslara imza atmıştır.

Vokalde Orçun Sünear, gitarda Batuhan Kurnaz, davulda Cenk Güngör, klavyede Faruk Demir Tugayoğlu ve bas gitarda Öykü Gülata’nın yer aldığı Sattas şimdi en yeni teklileri Şarkı Söylemek Lazım ile yayında!

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Umut Kaya ‘Hicran’la Bahar Ayına Hızlı Bir Giriş Yaptı!

Alternatif sahnenin güçlü isimlerinden UMUT KAYA, yoğun geçecek yaz aylarını selamladığı yeni teklisi ‘Hicran’ Garaj …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: