Sattas’tan Neşet Ertaş Yorumu: Yalan Dünya

Kurulduğundan bu yana dinleyici kitlesini günden güne büyüten, birbirinden güzel parçalara ve performanslara imza atan Sattas, bir Neşet Ertaş yorumuyla dinleyicileriyle buluştu.

Canlı performansı çok beğenilen ve milyonlarca kez izlenen “Yalan Dünya”nın Sattas yorumu, yepyeni stüdyo kaydıyla GRGDN Müzik etiketiyle yayında!

Sattas, bir uzun bir kısa olmak üzere iki versiyon olarak yayınladığı teklisinde, uzun yıllardır her yaştan her kesimden insanı derinden etkileyen unutulmaz Neşet Ertaş eseri Yalan Dünya’nın ruhuna sadık kalarak parçaya kendi yorumunu katıyor.

Vokalde Orçun Sünear, gitarda Batuhan Kurnaz, davulda Cenk Güngör, klavyede Faruk Demir Tugayoğlu, trombonda Seçkin Özmutlu ve bas gitarda Öykü Gülata’nın yer aldığı Sattas, 2021 sonunda yayınlanan bir Sezen Aksu klasiği “Şarkı Söylemek Lazım” cover’ı ile büyük beğeni toplamıştı. Gruba Yalan Dünya’nın yeni kaydında Richard Laniepce saksafonuyla eşlik ediyor.

2006 yılında kurulan ve Reggae müziğin Türkiye’deki en önemli ve başarılı temsilcilerinden olan grup 2012’de ilk albümleri Sattas Reggaeband’i çıkarmış, ardından “Bir Ben Miyim”, “Aman Aman”, “Gene Sen” single’ları ile kendine yeni dinleyiciler kazandırmıştı. Sattas, ülkemizde Rock’n Coke, Zeytinli Rock Festivalleri gibi sayısız ulusal festivalde sahne almış, yurtdışında ise Montreal Jazz Festivali, Rototom Sunsplash, Sziget gibi festivallerde başarılı performanslara imza atmıştır.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Sera Savaş’dan Kavuşamayanların Şarkısı: “Kıyametim”

Sevenlerinin “Zor Zamanların Yoldaşı” olarak tanımladığı, romantik şarkıların mimarı Sera Savaş, önümüzdeki aylarda tamamını dinleyeceğimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: