Sattas’dan “Dinleyiverin Gari”

Sevilen Reggae grubu Sattas, Moğollar’a Saygı albümü için “Dinleyiverin Gari”yi yorumladı.

“Moğollar’a Saygı” albümü için yapılan çağrıya yanıt veren müzisyenlerin Moğollar parçalarına yaptığı yorumlar paylaşılmaya devam ediyor. Sevilen reggae grubu Sattas’ın Moğollar külliyatından seçtiği şarkı, “Dinleyiverin Gari” oldu.

Sattas “Moğollar’a Saygı” albümünün on dördüncü adımını atıyor. Sevilen reggae grubunun Moğollar külliyatından seçtiği şarkı, bir klasik olan “Dinleyiverin Gari”. Sözü ve müziği Cahit Berkay’a ait olan şarkıyı yorumlamayı grubun yolculuğu boyunca başlarına gelen en güzel şeylerden biri olarak tanımlayan Sattas’ın vokalisti Orçun Sünear şöyle konuştu: “Bazı şarkıları yorumlamak çok zordur ve Dinleyiverin Gari de bunlardan biridir. Severek, çokça zorlanarak fakat şarkının ruhundan asla uzaklaşmadan çalıp söylemeye çalıştık. Moğollar gibi asla eskimeyen ve sürekli kendini yenileyebilen bir çınara saygımızı ve sevgimizi biraz olsun gösterebildiysek ne mutlu bize.”

“Moğollar’a Saygı” albümü için yapılan çağrıya yanıt veren müzisyenlerin Moğollar parçalarına yaptığı yorumlar, belirli aralıklarla dinleyiciyle paylaşılmaya devam edecek. Şu ana kadar Moğollar külliyatından 23 şarkının sahiplendirildiği proje sona erdiğinde, bu özel albüm plak formatında da yayımlanacak.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Can Gox’dan “Deli Eylül” Yorumu!

Sevilen, başarılı besteci ve yorumculardan Can Gox, yeni albümü “Dem”in ikinci teklisi “Deli Eylül”ü yayınladı. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: